Manchester United și-a dezamăgit din nou susținătorii reușind doar o remiză pe terenul lui Galatasaray, scor 3-3, după ce condusese la două goluri diferență, în etapa a cincea a grupelor Champions League.

Dezamagirea jucatorilor de la Manchester UnitedFoto: Jane Stokes/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

Manchester United, ca și eliminată din Champions League

Elevii lui Erik ten Hag au început excelent partida de la Istanbul. Garnacho în minutul 11 și Bruno Fernandes șapte minute mai târziu aduceau un avantaj liniștitor.

Ziyech a redus din diferență în minutul 29, iar McTominay a mărit din nou avantajul pentru Manchester United în minutul 55.

Galatasaray nu s-a predat, iar reușitele din final semnate de acelați Ziyech și Akturkoglu au adus remiza care scade considerabil șansele „diavolilor” la calificarea în optimi.

United ocupă ultima poziție a grupei A, iar în ultima etapă trebuie să învingă Bayern Munchen (deja calificată), iar Galatasaray și FC Copenhaga să remizeze.