Unirea Slobozia a reușit o victorie mare pe terenul celor de la FC Argeș, scor 1-0, în etapa cu numărul 13 a ligii secunde. Formația antrenată de Adrian Mihalcea urcă pe prima poziție a clasamentului.

Adrian MihalceaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FC Argeș - Unirea Slobozia 0-1 / Gloria Buzău – Ceahlăul 1-1, în runda a 13-a din Liga 2

Cu ambiții mari de promovare la începutul sezonului, FC Argeș a reușit doar trei victorii în primele 13 etape și este mai aproape de zona retrogradării decât de play-off.

Elevii antrenați de Eugen Neagoe au cedat și în fața Unirii Slobozia, scor 0-1, după un gol marcat de Gabriel Lazăr în minutul 64, în urma unui corner.

Într-o altă partidă a etapei, Ceahlăul a salvat un punct în inferioritate numerică pe terenul celor de la Gloria Buzău.

Gazdele au deschis scorul în minutul 44 prin croatul Marko Pervan din lovitură de la 11 metri, iar nemțenii au egalat în minutul 69 prin Bogdan Forizs.

Deși au evoluat mai mult de zece minute în superioritate numerică, după elimiarea lui Neicuțescu, buzoienii nu au fost capabili să marcheze golul care le putea aduce victoria.