Etapa a șaptea din Premier League a adus înfrângeri pentru Manchester United și Manchester City, în timp ce Arsenal Londra a câștigat la scor partida cu Bournemouth și a ajuns la un singur punct de lider.

Jucătorii echipei ArsenalFoto: John Walton / PA Images / Profimedia

Manchester United – Crystal Palace 0-1 / Wolves – Manchester City 2-1 / Bournemouth – Arsenal 0-4, în Premier League

Pas greșit pentru Manchester United pe teren propriu. Formația pregătită de Erik ten Hag a cedat în fața celor de la Crystal Palace.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Andersen în minutul 25, iar „diavolii” ocupă abia locul al zecelea în Premier League.

Liderul Manchester City a suferit prima înfrângere din acest sezon, după șase victorii consecutive. Wolverhampton a deschis scorul după autogolul lui Ruben Dias din minutul 13.

Egalarea a venit abia în minutul 58, după reușita lui Julian Alvarez, însă gazdele au dat lovitura peste doar opt minute, iar Hwang Hee-Chan a semnat victoria echipei sale.

În schimb, Arsenal a oferit o demonstrație de forță în deplasarea de la Bournemouth.

Golurile marcate de Saka, Odegaard, Havertz și Ben White i-au dus pe „tunari” pe locul al doilea, la un singur punct de Manchester City.