Echipa românilor Deian Soresc și Bogdan Racovițan, Racow, nu a putut întoarce scorul primei manșe cu FC Copenhaga, iar polonezii au ratat la limită calificarea în grupele Champions League.

Deian SorescuFoto: Jakub Piasecki / Cyfrasport / Zuma Press / Profimedia

PSV – Rangers 5-1 – Sorescu și Racovițan, eliminare dramatică din Champions League

Olandezii de la PSV au reușit scorul zilei în fața fostei echipe a lui Ianis Hagi, Rangers.

Deși scorul la pauză a fost doar 1-0, repriza secundă a adus un recital din partea celor de la PSV, scoțienii reușind doar golul de onoare.

În manșa tur, cele două echipe terminaseră la egalitate, scor 2-2.

Cu Deian Sorescu titular și Bogdan Racovițan intrat în minutul 76, Rakow a reușit doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, pe terenul celor de la FC Copenhaga. În tur, danezii câștigaseră la limită, 1-0.

Partida dintre Copenhaga și Rakow l-a avut la centru pe arbitrul român Istvan Kovacs.