Arsenal Londra și Manchester United au avut parte de meciuri asemănătoare, ambele fiind conduse din startul partidei, reușind întoarcă scorul, însă doar „diavolii” și-au trecut în cont victoria.

Jucătorii echipei Manchester UnitedFoto: Matt West / Shutterstock Editorial / Profimedia

Manchester Uniterd – Nottingham 3-2 / Arsenal – Fulham 2-2, în etapa a treia din Premier League

Manchester United a avut parte de un început de meci incredibil pe teren propriu. Nottingham Forest a deschis scorul în minutul 2 prin Awoniyi, iar în minutul al patrulea și-a dublat avantajul prin Boly.

Elevii lui Erik ten Hag s-au trezit rapid, iar în minutul 17 Christian Eriksen reușea să reducă din diferență.

După pauză, Casemiro a adus egalarea în minutul 52, iar Nottingham a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Worrall.

Cu un om în plus, „diavolii” au primit o lovitură de la 11 metri pe care Bruno Fernandes a transformat-o în minutul 76.

Și Arsenal Londra a început la fel de slab partida, iar Fulham a dat lovitura chiar în primul minut de joc, prin Andreas Pereira.

Revenirea „tunarilor” s-a produs în repriza secundă în doar două minute, Saka din penalti în minutul 70 și Nketiah în minutul 72 reușind să întoarcă rezultatul.

Finalul a fost unul dramatic. Fulham a rămas în 10 după eliminarea lui Bassey din minutul 83, dar patru minute mai târziu a egalat prin Palhinha.