La a doua partidă disputată în tricoul celor de la Muaither SC, internațioalul român Denis Alibec a marcat primul gol în Qatar, dar echipa sa a fost învinsă categoric, scor 4-1.

Denis AlibecFoto: Michael Zemanek / Shutterstock Editorial / Profimedia

Denis Alibec, gol pentru Muaither în campionatul din Qatar

Vești bune pentru selecționerul Edi Iordănescu, înaintea partidelor României cu Israel și Kosovo din preliminariile Euro 2024.

Denis Alibec, plecat în urmă cu zece zile de la campioana Farul Constanța, își continuă forma bună din acest început de sezon.

După ce a prins 24 de minute la doar o zi de la trasferul la Muaither, în meciul cu Al-Wakra, atacantul a reușit vineri primul gol în Qatar.

Titular în partida disputată în deplasare contra celor de la Al-Duhail, Alibec a adus egalarea echipei sale în minutul 37, după o recuperare din picioarele unui fundaș advers și o cursă la capătul căreia l-a executat pe portarul Zakaria.

Internaționalul român a rămas pe teren până la finalul partidei, dar Muaither SC a fost învinsă categoric, scor 4-1.