VIDEO Dinamo București, a șasea înfrângere consecutivă în Liga 1 (1-2 vs FC Botoșani)

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 19 septembrie 2021, 21:10 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
Dinamo București a ajuns la șase înfrângeri consecutive în Liga 1, după ce a pierdut, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în fața echipei FC Botoşani. Meciul din etapa a noua a fost marcat de o întrerupere de aproape un sfert de oră din cauza nocturnei.

Pentru FC Botoșani au înscris Ongenda ('13) şi Kage ('19, penalty), în timp ce Torje ('85, penalty) a redus din diferență pentru Dinamo - click pe numele marcatorilor pentru a vedea reușitele.

Jocul a fost întrerupt în minutul 36, după ce nocturna s-a stins brusc. Problema s-a remediat rapid şi partida s-a reluat după 13 minute, scrie News.ro.

Au evoluat echipele:

Dinamo: Iliev – Creţu, Ehmann, Grigore, Radu – Itu, Răuţă, Torje – Moldoveanu (Ţîră ’75), Ivanovski, Bani. Antrenor: Sorin Colceag.

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţean, Şeroni, Ţigănaşu – Tîrcoveanu (Florescu ’52), Edjouma, Ongenda (Fili ’81) – Santos (Tchakonte ’41), Roman (Sila ’81), Kage. Antrenor: Marius Croitoru.