George Pușcaș, după anularea meciului cu Norvegia: "Nu-mi vine să cred unde s-a ajuns cu acest virus, fotbalul e pe plan secund"

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 15 noiembrie 2020, 21:14 Sport | Fotbal


Nationala de fotbal a Romaniei
Foto: frf / twitter
​Atacantul George Puşcaş a declarat, după anularea meciului România - Norvegia, din Liga Naţiunilor, că nu-i vine să creadă unde s-a ajuns cu virusul Sars-CoV-2 şi că fotbalul este pe planul secund.

"Nu-mi vine să cred unde s-a ajuns cu acest virus, fotbalul e pe plan secund. Nu am cum să fiu fericit pentru această anulare. Noi am acumulat o energie în toată această perioadă de antrenamente şi aşteptam cu nerăbdare partida.

Îmi doream să jucăm această partidă, să avem şansa de a arăta suporterilor români că la Oslo a fost doar o întâmplare. Acum, tot ce ne rămâne este să păstrăm această energie pozitivă şi să o dublăm pentru meciul din Irlanda de Nord", a spus Alin Toşca, în timp ce Răzvan Marin a precizat: "Îmi doream să jucăm această partidă, să avem şansa de a arăta suporterilor români că la Oslo a fost doar o întâmplare. Acum, tot ce ne rămâne este să păstrăm această energie pozitivă şi să o dublăm pentru meciul din Irlanda de Nord", a spus Puşcaş, potrivit frf.ro.

"E o situaţie neplăcută pentru noi şi mai ales pentru norvegieni. Până la urmă, e un joc de fotbal. Eu chiar îmi doream acest duel, eram pregătiţi să dăm totul pentru a ne lua revanşa", a afirmat Ionuţ Nedelcearu.

"Nu avem nici un motiv de bucurie şi trebuie să rămânem concentraţi pentru că mai avem un ultim meci în care trebuie să arătăm forţă, determinare şi spirit de învingători", a spus şi Florin Tănase.

Meciul primei reprezentative cu Norvegia, care era programat duminică, în grupele Ligii Naţiunilor, nu se va mai disputa, după ce autorităţile norvegiene nu şi-au dat acordul ca echipa să facă deplasarea la Bucureşti, din cauza pandemiei de coronavirus.

Miercuri, România va juca împotriva Irlandei de Nord, la Belfast, ultima partidă din Grupa A a Diviziei B a Ligii Naţiunilor, potrivit News.ro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5105 vizualizari

  • +32 (34 voturi)    
    Incredibil, așa cevaaaa.... (Duminică, 15 noiembrie 2020, 21:21)

    fdaniel [utilizator]

    Fotbalul să ajungă pe plan secund??! De neimaginat.

    Economia, sistemul sanitar, școlile, asistența socială, poate, dar FOTBALUL??

    Deci am pierdut pâinea din "pâine și circ", acum pierdem și circul :)
    • +14 (18 voturi)    
      Puscas si compania oricum nu joaca fotbal (Duminică, 15 noiembrie 2020, 23:07)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      fuge si el dupa minge pe la ceva echipa de mana a 3-a si crede ca e fotbalist, saracu
    • +1 (1 vot)    
      Nu asta este problema! (Luni, 16 noiembrie 2020, 13:58)

      1anonim [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      Adevarata surpriza e ca un fotbalist a realizat in sfarsit cum sta treaba!! Un fotbalist ?? Extraordinar!
  • +20 (22 voturi)    
    Valoarea e pe primul plan (Duminică, 15 noiembrie 2020, 21:25)

    CptPopa [utilizator]

    La cum joaca vedetele noastre credeam ca e oricum pe plan secund de vreo 20 de ani.
    • +6 (6 voturi)    
      Secund ??????? (Duminică, 15 noiembrie 2020, 23:55)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui CptPopa

      LOL
  • +22 (26 voturi)    
    Hahahaha... (Duminică, 15 noiembrie 2020, 21:26)

    Cataleya [utilizator]

    Cat de idiot trebuie sa fii, ca sa nu-ti vina sa crezi ca in vreme de pandemie, fotbalul devine ceva secundar!
    Nu pot sa cred domnule!
    Cum se poate asa ceva?
    :)))
  • +19 (23 voturi)    
    Reconversie profesionala (Duminică, 15 noiembrie 2020, 21:27)

    buncrestin [utilizator]

    Ar fi benefic pentru dumnealor fotbalistii sa se gandeasca serios la o reconversie profesionala. Si in primul rand sa treaca pe la scoala!
  • +16 (20 voturi)    
    Mai,Puscas,mai puiule, (Duminică, 15 noiembrie 2020, 21:39)

    dekar [utilizator]

    este normal ca intr-o situatie de pandemie agresiva si generalizata, fotbalul sa fie pe plan secund.
  • +26 (28 voturi)    
    Este si acolo trebuie sa si fie (Duminică, 15 noiembrie 2020, 21:43)

    Milka Man [utilizator]

    Fotbalul este o distractie, nu un lucru fara de care nu se poate trai. 11 baieti (in general) alearga dupa altii 11 timp de 90 de minute si iau bani buni pe care ii dau pe masini si curve. Deci, da, fotbalul e pe plan secund si nu e nici un forbalist muritor de foame, asa ca, stati cuminti acasa sau faceti-va utili...
  • +17 (19 voturi)    
    asta e cam prost... (Duminică, 15 noiembrie 2020, 21:45)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    asta e cam prost... saracu' nu intelege realitatea, el crede ca e in siguranta.
  • +12 (14 voturi)    
    Nici vorba (Duminică, 15 noiembrie 2020, 21:47)

    Mihail. [utilizator]

    Fotbalul e cel mai important lucru din Univers!
  • +17 (21 voturi)    
    Mai,bolovane, tu ...... (Duminică, 15 noiembrie 2020, 22:09)

    gigiN [utilizator]

    .... chiar nu ai nimic altceva in cap decat aerul din minge????!!!!
  • +9 (9 voturi)    
    fantastic! extraordinar! (Duminică, 15 noiembrie 2020, 23:16)

    revo [utilizator]

    Fotbalul e pe locul secund!!! Incotro se indreapta lumea asta?! Auzi, fotbalul sa treaca pe locul secund!
    Nu poci ca sa crez, tzatzo!
  • 0 (4 voturi)    
    Pai s-au anulat si puparile de moaste (Luni, 16 noiembrie 2020, 9:13)

    Martinezu [utilizator]

    care este intr-adevar sportul no 1 in Romania.
    In vreme de pandemie , societatea nu mai vrea sa priveasca si alte infrangeri. E suparare destula!
  • -6 (10 voturi)    
    Catre HN (Luni, 16 noiembrie 2020, 9:26)

    shobolanul de santina [utilizator]

    Nu sunt in trendul de "corect politic" deci parerea mea nu conteaza....
    Multumesc ca ii lasati pe toti dezaxatii sa-si reverse laturie pe forum doar pentru ca sunt pe aceeasi linie cu cea decretata de Stat si sustinuta de HN.
    • 0 (0 voturi)    
      si care ar fi linia corecta? (Luni, 16 noiembrie 2020, 21:48)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui shobolanul de santina

      Daca ai putea sa iti argumentezi parerea, ar putea fi utila. Fotbalul e o distractie, se poate trai si fara. Nici un fotbalist nu moare de foame ceea nu se poate spune despre actorii de teatru de exemplu, despre ospatari, bucatari, cameriste...Tot respectul, dar fotbalul nu e tocmai o meserie...Nimeni nu trage in jug jucand fotbal pentru o paine pe masa. Dar, astept argumentele tale.