Formatia Real Madrid a invins, duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 6-3, echipa Girona, intr-un meci din etapa a XXIX-a a campionatului Spaniei, in care Cristiano Ronaldo a marcat patru goluri si a pasat decisiv la reusita lui Lucas Vasquez, anunta news.ro.

Ronaldo a inscris in minutele 11, 47, 64 si 90+1. Lucas Vasquez a marcat in minutul 59, iar celalalt gol al madrilenilor a fost reusit de Bale '86.

Pentru Girona au marcat Stuani '29, '67 si Juanpe '88.

Tot duminica, Villarreal a invins Atletico Madrid, scor 2-1, revenind de la 0-1. Au marcat Enes Unal '82, '90+1 pentru Villarreal si Griezmann '20 (penalti) pentru Atletico. In minutul 90+3, de la echipa madrilena a fost eliminat Vitolo.

Lider in clasament este FC Barcelona, cu 75 de puncte. Atletico Madrid este pe locul doi, cu 64 de puncte, iar pozitia a treia este ocupata de Real Madrid, cu 60 de puncte.