CSM București a reușit o nouă victorie în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, scor 31-28 pe teren propriu cu Bietigheim, iar calificarea directă în sferturi se va juca în ultima rundă.

Cristina NeaguFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

CSM București – Bietigheim 31-28 (17-10), în Liga Campionilor la handbal feminin

Elevele antrenate de Adi Vasile păstrează șanse la calificarea directă în sferturile de finală ale Ligii Campionilor după victoria de pe teren propriu în fața celor de la Bietigheim.

După un avantaj de 7 goluri la pauză, „tigroaicele” au scăzut ritmul în partea secundă, terminând partida la o diferență de doar trei goluri.

Pentru campioana României, Cristina Neagu cu șase reușite și Arntzen cu cinci au fost principalele marcatoare.

Victoria o menține pe CSM pe poziția a treia a clasamentului grupei A și are nevoie de o victorie în ultima etapă în fața celor de la Odense pentru a prinde poziția a doua, care duce direct în sferturile Ligii Campionilor.