REZULTATELE ZILEI

Australian Open: Federer, Davidenko si Djokovic merg mai departe/ Soderling, eliminat din primul tur

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 19 ianuarie 2010, 13:14 Sport | Fotbal

Australian Open
Foto: HotNews.ro
Roger Federer a avut nevoie de patru seturi pentru a-l invinge pe rusul Igor Andreev, elvetianul urmand sa-l intalneasca pe Victor Hanescu in turul doi. Victorii au bifat si favoritii Nikolay Davidenko si Fernando Verdasco, in timp ce marea surpriza a fost eliminarea lui Robin Soderling de catre Marcel Granollers (Spania).


Turul 1, Turneul Masculin:

Roger Federer (Elvetia/1) - Igor Andreev 4-6, 6-2, 7-6, 6-0
Ivan Dodig (Croatia) - Juan Carlos Ferrero (Spania/23) 2-6, 1-6, 6-4, 6-1, 6-1
Janko Tipsarevic (Serbia) - Ryan Harrison (SUA) 6-2, 6-4, 7-6
Michael Llodra (Franta) - Martin Vassallo Argueello (Argentina) 6-3, 7-5, 6-4
Alejandro Falla (Columbia) - Marcos Daniel (Brazilia) 7-5, 6-3, 6-1
Antonio Veic (Croatia) - Daniel Koellerer (Austria) 6-4, 3-6, 6-7, 6-1 6-4
Tommy Haas (Germania/18) - Simon Greul (Germania) 6-7, 6-4, 6-2, 6-1
Marcos Baghdatis (Cipru) - Paolo Lorenzi (Italia) 6-2, 6-4, 6-4
Illya Marchenko (Ucraina) - Carlos Moya (Spania) 7-6, 7-5, 6-3
David Ferrer (Spania/17) - Frederico Gil (Portugalia) 6-0, 6-0, 2-0 (abandon)
Stefan Koubek (Austria) - Rajeev Ram (SUA) 4-6, 6-3, 5-7, 6-1, 6-3
Jo-Wilfried Tsonga (Franta/10) - Serghei Stahovsky (Ucraina) 6-3, 6-4, 6-4
Juan Monaco (Argentina/30) - Ernests Gulbis (Letonia) 6-3, 7-6, 6-1
Marcel Granollers (Spania) - R. Soderling (Suedia/8) 5-7, 2-6, 6-4, 6-4, 6-2
Marc Gicquel (Franta) - Simone Bolelli (Italia) 7-6, 7-6, 6-3
Santiago Giraldo (Columbia) - Tommy Robredo (Spain/16) 6-4, 6-2, 6-2
Florent Serra (Franta) - Juergen Melzer (Austria/28) 6-1, 6-7, 6-4, 4-6, 6-3
Lukas Lacko (Slovacia) - Leonardo Mayer (Argentina) 6-4, 6-4, 6-0
Julien Benneteau (Franta) - David Guez (Franta) 0-6, 6-4, 7-6, 7-6
Lukasz Kubot (Polonia) - Mischa Zverev (Germania) 6-3, 6-3, 6-3
James Blake (SUA) - Arnaud Clement (Franta) 7-5, 7-5, 6-2
Philipp Kohlschreiber (Germania/27) - H. Zeballos (Argentina) 6-1, 7-5, 6-1
Rainer Schuettler (Germania) - Sam Querrey (SUA/25) 6-3, 2-6, 6-4, 6-3
Viktor Troicki (Serbia/29) - Nicolas Lapentti (Ecuador) 4-6, 6-3, 6-1, 6-3
Stanislas Wawrinka (Elvetia/19) - G. Garcia-Lopez (Spania) 6-3, 6-3, 6-2
Thomaz Bellucci (Brazilia) - Teimuraz Gabasvili (Rusia) 6-3, 7-5, 4-6, 6-4
Ivan Sergheiev (Ucraina) - Dudi Sela (Israel) 6-3, 7-6, 4-6, 7-6
Feliciano Lopez (Spania) - Pablo Cuevas (Uruguay) 6-1, 6-4, 7-5
John Isner (SUA/33) - Andreas Seppi (Italia) 6-3, 6-3, 3-6, 5-7, 6-4
Nikolai Davidenko (Rusia/6) - Dieter Kindlmann (Germania) 6-1, 6-0, 6-3
Fernando Verdasco (Spania/9) - Carsten Ball (Australia) 6-7, 7-6, 7-5, 6-2
Gael Monfils (Franta/12) - Matthew Ebden (Australia) 6-4, 6-4, 6-4
Marsel Ilhan (Turcia) - Sebastien Grosjean (Franta) 6-4, 6-3, 7-5
Marin Cilic (Croatia/14) - Fabrice Santoro (Franta) 7-5, 7-5, 6-3
Louk Sorensen (Irlanda) - Lu Yen-Hsun (Taiwan) 6-4, 3-6, 6-2, 6-1
Igor Kunitin (Rusia) - Jose Acasuso (Argentina) 6-1, 2-6, 6-4, 6-2
Evgheni Korolev (Rusia) - Daniel Brands (Germania) 6-2, 7-5, 7-5
Tomas Berdych (Cehia/21) - Robin Haase (Olanda) 6-0, 6-3, 6-3
Jarkko Nieminen (Finlanda) - Nick Lindahl (Australia) 6-2, 7-5, 6-4
Albert Montanes (Spania/31) - Oscar Hernandez (Spania) 7-6, 2-2 (abandon)
Lleyton Hewitt (Australia/22) - Ricardo Hocevar (Brazila) 6-1, 6-2, 6-3
Victor Hanescu (Romania) - Juan Ignacio Chela (Argentina) 6-4, 6-3, 7-6
Novak Djokovic (Serbia/3) - Gimento Traver (Spania) 7-5, 6-3, 6-2
Stephane Robert (Franta)-Potito Starace (Italia) 6-3, 7-6 (7/2), 7-6 (7/4)
Marco Chiudinelli (Elvetia)-Marinko Matosevic (Australia) 7-6 (9/7), 7-6 (7/3), 4-6, 6-3
Michael Berrer (Germania)-Kristof Vliegen (Belgia) 6-1, 6-2, 6-1
Denis Istomin (Uzbekistan)-Jeremy Chardy (Franta/N.32) 6-2, 6-2, 6-0
Mikhail Youzhny (Rusia/N.20)- R.Gasquet (Franta) 6-7 (9/11), 4-6, 7-6 (7/2), 7-6 (7/4), 6-4
Jan Hajek (Cehia)-Robby Ginepri (SUA) 7-6 (7/2), 7-5, 6-1
Lukasz Kubot (Polonia)-Mischa Zverev (Germania) 6-3, 6-3, 6-3
Jo-Wilfried Tsonga (Franta/N.10)-Serghei Stahovski (Ucraina) 6-3, 6-4, 6-4
Taylor Dent (SUA)-Fabio Fognini (Italia) 6-1, 6-3, 6-3
Benjamin Becker (Germania)-Grega Zemlja (Slovenia) 7-6 (7/5), 7-5, 7-5
Evgheni Korolev (Rusia)-Daniel Brands (Germania) 6-2, 7-5, 7-5


Turul 1, Turneul Feminin:

Sandra Zahlavova (Cehia) - CoCo Vandeweghe (SUA) 6-0, 6-1
Ana Ivanovic (Serbia/20) - Shenay Perry (SUA) 6-2, 6-3
Marion Bartoli (Franta/11) - Rossana de los Rios (Paraguay) 6-4, 6-1
Ekaterina Makarova (Rusia) - Virginie Razzano (Franta/18) 6-2, 6-3
Aravane Rezai (Franta/26) - Sania Mirza (India) 6-4, 6-2
Angelique Kerber (Germania) - Olga Govortsova (Belarus) 6-3, 6-3
Nadia Petrova (Rusia/19) - Edina Gallovits (Romania) 6-3, 6-4
Sara Errani (Italia) - Klara Zakopalova (Cehia) 6-2, 7-6
Sam Stosur (Australia/13) - Han Xinyun (China) 6-1, 3-6, 6-2
Tamarine Tanasugarn (Thailanda) - S. Karatantcheva (Kazahstan) 6-1, 7-6
Katie O'Brien (Marea Britanie) - Patricia Mayr (Austria) 6-3, 6-3
Polona Hercog (Slovenia) - Yuliana Fedak (Ucraina) 6-4, 6-0
B. Zahlavova Strycova (Cehia) - Regina Kulikova (Rusia) 7-6, 6-7, 6-3
Serena Williams (SUA/1) - Urszula Radwanska (Polonia) 6-2, 6-1
Vania King (SUA) - Dominika Cibulkova (Slovacia/23) 6-3, 6-7, 7-5
Sorana Cirstea (Romania) - Olivia Rogowska (Australia) 6-3, 2-6, 6-2
Kaia Kanepi (Estonia) - Chan Yung-jan (Taiwan) 7-6, 6-2
Jelena Jankovic (Serbia/8) - Monica Niculescu (Romania) 6-4, 6-0
Casey Dellacqua (Australia) - Anastasia Yakimova (Belarus) 6-2, 3-6, 6-4
Carla Suarez Navarro (Spania/32) - Ayumi Morita (Japonia) 7-5, 6-4
Alona Bondarenko (Ucraina/31) - Kathrin Woerle (Germania) 6-2, 6-2
Kristina Barrois (Germania) - Akgul Amanmuradova (Uzbekistan) 6-0, 7-6
Roberta Vinci (Italia) - Anna-Lena Groenefeld (Germania) 7-5, 6-4
Andrea Petkovic (Germania) - Renata Voracova (Cehia) 6-2, 6-4
Venus Williams (SUA/6) - Lucie Safarova (Cehia) 6-2, 6-2
Agnieszka Radwanska (Polonia/10) - Tatjana Malek (Germania) 6-1, 6-0.
Karolina Sprem (Croatia) - Anabel Medina Garrigues (Spania/25) 6-3, 6-2
Petra Kvitova (Cehia) - Jill Craybas (SUA) 6-1, 7-5
Alla Kudryavtseva (Rusia) - Melanie Oudin (SUA) 2-6, 7-5, 7-5
Sabine Lisicki (Germania/N.21)-Petra Martic (Croaţia) 6-1, 6-4
Alberta Brianti (Italia)-Varvara Lepchenko (SUA) 6-0, 3-6, 6-1
Samantha Stosur (Australia/N.13)-Xinyun Han (China) 6-1, 3-6, 6-2
Gisela Dulko (Argentina)-Zuzana Kucova (Slovacia) 6-0, 5-7, 7-5
Sybille Bammer (Austria)-Arantxa Parra (Spania) 6-3, 6-2.


Citeste mai multe despre   























619 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Sâmbătă