Dubla lui Florin Stanga, din minutele 25 si 45, ingenuncheaza pe campioana CFR, scor 2-1, pentru oaspeti a marcat Trica in minutul 58, elevii lui Trombetta plecand de pe terenul Pandurilor fara niciun punct. Sorin Cartu, care a terminat partida in tribuna dupa ce a fost eliminat, stopeaza surprinzator Clujul din cursa de urmarire a liderului Urziceni.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Fluier final de partida. Pandurii - CFR Cluj 2-1.

93' Stanga trimite pe langa poarta lui Stancioiu

Se arata patru minute de prelungire

87' Iese Alex Piturca si intra Raskovic

84' Presiune din ce in ce mai mare a clujenilor

82' Emmanuel Kone intra in locul lui Peralta

79' Dubarbier trimite spre poarta din 3 metri, Stanca respinge miraculos

76' Intra Daniel Orac si iese Ilie Iordache

72' Iordache trage, Galiassi il blocheaza

71' Pereira expediaza un sut puternic peste poarta lui Stanca

70' Ghindeanu trimite frumos din unghi, mingea trece pe deasupra vinclului

67' Iese Deac si intra Manuel Jose

65' Trica ii intoarce o minge lui Pereira, dar bomba acestuia trece peste poarta gazdelor

64' Stancioiu se complica la un duel unu la unu cu Ghindeanu, dar este salvat de fluierul arbitrului care dicteaza fault in atac

Oaspetii domina din ce in ce mai mult, golul lui Trica descatusandu-i

60' Dubarbier face o cursa frumoasa, dar sutul sau trece mult pe langa poarta lui Stanca

58' Trica marcheaza cu capul dupa o centrare buna a lui Panin. Pandurii - CFR Cluj 2-1

53' Y. Kone suteaza din unghi in bara portii lui Stanca

56' Piturca dribleaza tot, centreaza pentru Murgan, dar sutul acestuia este blocat de clujeni

55' Iese Nalati si intra Murgan la Pandurii

49' Trica primeste cartonasul galben dupa un fault dur asupra lui Ghindeanu

47' Y. Cone intervine la o minge care ii era adresata lui Deac. Mare ocazie pentru oaspeti

46' A intrat Trica in locul lui Culio (accidentat)

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Pandurii - CFR Cluj 2-0

Se arata doua minute de prelungire

45' Alex Piturca centreaza perfect, iar Florin Stanga inscrie superb cu un sut sub transversala

43' Culio suteaza frumos la coltul scurt, dar Stanca retine fara probleme

41' Adrian Rusu este aproape de autogol dupa o centrare a lui Culio

38' Kone isi face prea lung o minge care putea deveni periculoasa pentru gazde

36' Nalati suteaza slab dintr-o lovitura libera de la 25 de metri

34' Faza prelungita a clujenilor, apararea lui Cartu respinge pericolul

26' CFR-ul este aproape de gol, dar mingea centrata de Deac trece paralel cu poarta lui Stanca

25' Ilie Iordache patrunde pe stanga, dribleaza doi adversari, centreaza pentru Florin Stanga, iar acesta finalizeaza cu un sut la coltul lung. Pandurii - CFR Cluj 1-0

Ritmul partidei nu este unul fantastic, spectacolul lipsind cu desavarsire

22' Iordache patrunde frumos pe stanga, il angajeaza pe Nalati, dar acesta pierde mingea. Ocazie importanta irosita de gazde

Campioana construieste mult, elevii lui Cartu incearca sa loveasca pe contraatac

17' Cadu trage tare dintr-o lovitura libera de la 22 de metri, dar mingea se loveste de zidul oltean

16' Ilie Iordache il faulteaza pe Peralta, dar este iertat de un cartonas galben

Meciul este unul echilibrat, fara ocazii importante dupa primele 10 minute de joc

10' Iordache este blocat in ultima clipa de Stancioiu

9' Deac care in careul oltean, dar nu primeste 11 metri

6' Iordache dribleaza doi adversari, dar sutul sau este pe langa poarta lui Stancioiu

5' Popete intervine la o faza a oaspetilor, mingea nu ajunge la Deac