TENIS
Surpriza zilei la Indian Wells: Garbine Muguruza, eliminată în turul al doilea Garbine Muguruza, a cincea favorită a competiției, a fost eliminată în turul doi al competiției de la Indian Wells (turneu de categorie WTA 1000). Iberica a fost învinsă în două seturi de Ajla Tomljanovic.
Emma Răducanu continuă căutarea - Cine este favorit să o antreneze pe britanică după eliminarea de la Indian Wells Eliminată încă din turul secund la Indian Wells, Emma Răducanu se află aproape de o colaborare cu un tehnician care a antrenat nume importante din circuitul WTA.
VIDEO Andy Murray, lovitura zilei la Indian Wells - Britanicul s-a calificat în turul al doilea (Rezultate) Andy Murray s-a calificat în turul secund al turneului de categorie Masters 1.000 de la Indian Wells, după ce a trecut în două seturi de Adrian Mannarino. Fostul lider mondial a oferit lovitura zilei după ce s-a apărat excelent și l-a lobat pe francez.
Indian Wells: Elena Rybakina, Elise Mertens și Emma Răducanu, eliminate / Leylah Fernandez merge mai departe (Rezultatele zilei) Elena Rybakina (favorită 13), Elise Mertens (14) și Emma Răducanu (17) sunt cele mai bine clasate jucătoare care au părăsit, vineri, turneul de categorie WTA 1000 de la Indian Wells. În turul al treilea s-au calificat Iga Swiatek (2), Elina Svitolina (4), Petra Kvitova (7), dar și Leylah Fernandez (23, finalistă la US Open).
Indian Wells: Irina Begu, în turul trei după ce a eliminat un cap de serie Irina Begu (61 WTA) s-a calificat în turul al treilea al turneului Indian Wells (de categorie WTA 1000), după ce a trecut de Jil Teichmann (39 WTA și cap de serie nr. 31).
Simona Halep, după calificarea în turul trei: "Atitudinea mea nu a fost extraordinară" Calificată în turul trei de la Indian Wells după o victorie în două seturi cu Marta Kostyuk, Simona Halep a declarat că atitudinea ei nu a fost una extraordinară, dar continuă să muncească pentru a reveni la forma din trecut.
Emma Răducanu, explicații după eliminarea de la Indian Wells: "Probabil ea a fost condusă cu 4-2 de sute de ori" Învinsă categoric de Aliaksandra Sasnovich (2-6, 4-6) în turul secund al turneului "WTA 1000" de la Indian Wells, Emma Răducanu a declarat că diferența a fost făcută de experiența adversarei, care a reușit să își pună mai bine în aplicare planul de joc.
VIDEO Emma Răducanu, înfrângere surprinzătoare - A ratat duelul cu Simona Halep din turul trei de la Indian Wells Mult așteptata întâlnire dintre Simona Halep și Emma Răducanu se amână, după ce sportiva britanică a fost învinsă categoric de jucătoarea clasată pe locul 100 în ierarhia mondială în turul al doilea de la Indian Wells.
Indian Wells: Horia Tecău s-a calificat în turul doi al probei de dublu Horia Tecău și Kevin Krawietz (România/Germania) s-au calificat, vineri, în turul al doilea al probei de dublu din cadrul turneului ATP Masters 1000 de la Indian Wells.
Indian Wells: Sorana Cîrstea, victorie entuziasmantă cu Misaki Doi - Adversară dificilă în turul al treilea Sorana Cîrstea s-a calificat vineri în turul trei la turneul de categorie "WTA 1000" de la Indian Wells, sportiva noastră trecând de Misaki Doi.
Indian Wells: Simona Halep, în turul trei / Așteptata întâlnire cu Emma Răducanu se amână Simona Halep a avut probleme cu Marta Kostyuk (58 WTA) doar în primul set, scor 7-6(2), unul în care a avut nevoie să-i ia pulsul adversarei (manșa a durat o oră). Experiența superioară și-a spus cuvântul, iar sportiva noastră a obținut calificarea după un meci de o oră și 32 de minute. Halep este în turul trei de la Indian Wells, unde va juca Aliaksandra Sasnovich, ce a învins-o pe Emma Răducanu.
Andy Murray și cel mai de preț obiect: O poveste cu final fericit - Cum și-a recuperat verigheta la Indian Wells Andy Murray a povestit joi cum și-a pierdut verigheta la Indian Wells, făcând apel în social media pentru a putea fi ajutat să o recupereze. La doar o zi distanță, fostul lider ATP a anunțat cu bucurie că toată peripeția s-a terminat cu succes, reintrând în posesia inelului de căsătorie.
Indian Wells: Fostă finalistă de Roland Garros, eliminată surprinzător în turul întâi Marketa Vondrousova a părăsit turneul de la Indian Wells încă din runda inaugurală, fosta finalistă de la Roland Garros (2019) fiind învinsă de Viktorija Golubic, ocupantă a locului 46 în lume. Lucrurile nu au stat mai bine nici pentru Kim Clijsters: fosta lideră mondială fiind eliminată din turul întâi.
FOTO Ce a postat Simona Halep după calificarea în optimi la dublu - Cadoul primit după victorie Simona Halep și Gabriela Ruse s-au calificat în optimile probei de dublu de la Indian Wells, iar la finalul duelului Simona a fost numai un zâmbet. Dovadă stau postările făcute de fosta lideră a ierarhiei WTA.
Indian Wells: Când va avea loc meciul Simonei Halep cu Marta Kostyuk Organizatorii de la Indian Wells au anunțat programul zilei de vineri, iar pe arena centrală va avea loc partida dintre Simona Halep și Marta Kostyuk.
Indian Wells: Simona Halep și Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în optimile probei de dublu Simona Halep şi Elena-Gabriela Ruse s-au calificat în optimile de finală ale probei de dublu de la Indian Wells.
Indian Wells: Irina Begu, învinsă de Leylah Fernandez și Cori Gauff în primul tur al probei de dublu Echipa formată din Irina Begu și Renata Voracova (România/Cehia) a fost eliminată, joi, în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de categorie "WTA 1.000" de la Indian Wells.
Ce dificultăți a întâmpinat Stefanos Tsitsipas în primele sale sezoane în circuitul ATP: "Te împiedică să mergi înainte" Aflat în prezent pe locul 3 în ierarhia mondială, Stefanos Tsitsipas a declarat că primele sale sezoane în circuitul profesionist au fost foarte dificile și că a suferit de burnout, informează lequipe.fr.
Sfaturile primite de Emma Răducanu - Ce trebuie să evite câștigătoarea US Open pentru a nu-i dăuna carierei sportive Emma Răducanu, noua senzație a tenisului mondial și proaspăta deținătoare a US Openului, a primit în ultima vreme sfaturi importante, venite din partea mai multor personalități din lumea tenisului.
Simona Halep va debuta în această noapte la Indian Wells Simona Halep a aflat de curând cu cine va juca în turul doi de pe tabloul de simplu (cu Marta Kostyuk), însă debutul la Indian Wells 2021 va fi făcut în proba de dublu.