TEAMBALL
​VIDEO NBA: Los Angeles Lakers, victorie în duelul liderilor de conferință (113-103 vs Milwaukee Bucks) Los Angeles Lakers a obținut o victorie importantă în ceea ce ar putea reprezenta o avanpremieră pentru finala NBA. Sub conducerea lui LeBron James, Los Angeles Lakers (liderul Conferinței de Vest) s-a impus, scor 113-103, împotriva echipei Milwaukee Bucks (liderul Conferinței de Est). În urma acestui rezultat, Lakers și-au asigurat prezența în play-off.
EHF: Cristina Neagu, desemnată jucătoarea lunii februarie Cristina Neagu a fost desemnată cea mai bună jucătoare a lunii februarie în cupele europene la handbal feminin, în urma voturilor corespondenţilor site-ului forului continental (EHF).
VIDEO NBA: Denver Nuggets, victorie dramatică; Clippers, succes pe terenul lui Rockets Denver Nuggets a obținut un succes dramatic pe terenul celor de la Charlotte Hornets, gazdele având șansa la ultima aruncare a partidei să întoarcă scorul. A fost ratare, iar Nuggets s-a impus cu 114-112. Los Angeles Clippers și-a mai trecut în clasament o victorie: 120-105 pe terenul celor de la Houston Rockets.
VIDEO NBA: Detroit Pistons, a doua înfrângere în cinci partide (Rezultatele zilei) Detroit Pistons a înregistrat a doua înfrângere din ultimele 5 partide jucate în sezonul regulat din NBA: 107-114 contra celor de la Oklahoma City Thunder. Milwaukee își continuă seria victoriilor: 119-100 cu Indiana Pacers, iar Bucks a ajuns la al 53-lea succes.
Euro Cup (polo m): CSM Oradea a ratat calificarea în finală ​Echipa de polo CSM Oradea a ratat miercuri, în deplasare, calificarea în finala LEN Euro Cup, după ce a fost învinsă de formaţia italiană CC Ortigia, scor 13-8, şi în manşa retur din semifinale.
​FIBA Europe Cup: U BT Cluj vs Medi Bayreuth 83-82, în manșa tur din sferturi ​Echipa de baschet masculin U BT Cluj a învins miercuri, pe teren propriu, formaţia germană Medi Bayreuth, scor 83-82 (48-39), în manşa tur din sferturile de finală ale FIBA Europe Cup.
​VIDEO NBA: Los Angeles Lakers, spectacol în Staples Center - Boston Celtics, înfrângere după prelungiri Anthony Davis a fost cel mai bun jucător al celor de la Lakers, cele 37 de puncte ajutând-o din plin pe formația din LA să se impună în fața celor de la Philadelphia (120-107). Boston Celtics a pierdut, după prelungiri, meciul cu Brooklyn Nets, în timp ce San Antonio a câștigat la limită partida jucată în deplasare cu Charlotte Hornets.
Dinamo vs PSG: Unde se va juca meciul anului din handbalul masculin românesc CS Dinamo s-a calificat în optimile Ligii Campionilor la handbal masculin, fază a întrecerii unde va da peste PSG. Meciul va avea loc pe 22 martie, de la ora 18:00.
VIDEO NBA: Milwaukee Bucks, învinsă de Miami Heat pentru a doua oară în acest sezon (Rezultatele zilei) Miami Heat a întrerupt seria de șase victorii la rând reușite de Milwaukee Bucks, liderul Conferinței de Est din NBA, după ce s-a impus cu 105-89, în American Airlines Arena. Este al doilea succes pentru Miami Heat din tot atâtea meciuri jucate cu Milwaukee Bucks în actualul sezon.
Handbal feminin: Lotul naţionalei României pentru turneul preolimpic și "dubla" cu Polonia Antrenorii Bogdan Burcea şi Robert Licu au anunţat, luni, lotul naţionalei feminine de handbal pentru turneul preolimpic din Muntenegru (20-22 martie) şi pentru "dubla" cu Polonia din campania de calificare pentru EHF Euro 2020 (25 martie, în deplasare, şi 29 martie, la Ploieşti).
​VIDEO NBA: Victorii pentru Denver Nuggets și Los Angeles Lakers - Care este situația în cele două conferințe Los Angeles Lakers și Denver Nuggets (locul 1 și locul 3 din Vest) au câștigat meciurile pe care le-au disputat luni în NBA. LeBron James a făcut uitată înfrângerea din partida trecută, Lakers trecând cu 122-114 de New Orleans Pelicans. Nuggets a învins-o pe Toronto Raptors (locul 2 din Est).
Cupa EHF (f), sferturi: Gloria Bistriţa, învinsă de Ikast Handbold după ce la pauză a avut trei goluri avantaj Echipa de handbal feminin Gloria Bistriţa a pierdut duminică, pe teren propriu, partida cu formaţia daneză Ikast Handbold, scor 26-29 (13-10), în manşa tur din sferturile de finală ale Cupei EHF.
Liga Campionilor, handbal (m): Parcursul de vis continuă - Dinamo s-a calificat în optimi pentru prima dată în istorie Dinamo, campioana en-titre a României la handbal masculin, s-a calificat, în premieră, duminică, pe teren propriu, în optimile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins formaţia portugheză Sporting Lisabona, scor 26-24 (14-12), în manşa retur din barajul pentru optimi. Adversara dinamoviştilor în optimi va fi Paris Saint-Germain HB.
​Liga Campionilor, handbal (f): CSM București, învinsă în deplasare de Metz CSM București a pierdut în deplasare cu Metz, scor 26-28, în penultima etapă din Grupa Principală I a Ligii Campionilor la handbal feminin.
Liga Campionilor, handbal (f): SCM Râmnicu Vâlcea s-a calificat în premieră în sferturi SCM Râmnicu Vâlcea și-a asigurat calificarea în sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin, după ce a învins pe teren propriu formaţia suedeză IK Savehof, scor 28-20, în penultima etapă din Grupa Principală II a competiției.
VIDEO NBA: Victorii pentru Milwaukee Bucks și LA Clippers; Toronto Raptors, învinsă de Charlotte Hornets (Rezultatele zilei) Milwaukee Bucks a ajuns la 51 de victorii în actuala ediție din NBA, după ce s-a impus în fața celor de la Oklahoma City Thunder, scor 133-86, în Fiserv Forum. Toronto Raptors, ocupanta locului 2 în Conferința de Est, a fost învinsă pe teren propriu de Charlotte Hornets, scor 99-96. În Conferința de Vest, Los Angeles Clippers a câștigat duelul cu Denver Nuggets, scor 132-103, în Staples Center.
CSM București, un nou transfer - A adus-o pe Alexandrina Barbosa CSM Bucureşti a anunţat, vineri, că vicecampioana mondială Alexandrina Barbosa a semnat un contract valabil un sezon.
VIDEO Cum arată bucuria - Întâlnirea cu idolul, neprețuită Portland Trail Blazers a pierdut (106-100) meciul jucat pe terenul celor de la Indiana Pacers, dar a existat cel puțin un fan căruia nu i-a mai păsat neapărat de rezultatul final. Întâlnirea cu idolul și autograful acestuia reprezintă motivul suprem al fericirii.
​VIDEO NBA: Los Angeles Lakers, victorie clară și fără LeBron James (Rezultatele zilei) Los Angeles Lakers a bifat a 45-a victorie din sezonul regulat după ce a trecut, în Chase Center (San Francisco), de Golden State Warriors (116-86). Chiar și fără LeBron James, liderul din conferința de Vest a dominat disputa.
​VIDEO NBA: LeBron James, show - 40 de puncte pentru Lakers; Încă un succes pentru Milwaukee Bucks LeBron James a purtat-o pe Los Angeles Lakers spre o victorie împotriva celor de la New Orleans Pelicans (118-109), acesta fiind al șaselea succes consecutiv reușit de echipa din Staples Center. O zi bună a avut și Milwaukee Bucks: 108-97 cu Toronto Raptors.