TEAMBALL
VIDEO NBA: Victorii pentru Lakers, Nuggets ��i Toronto Raptors; Warriors ��i Detroit Pistons, la al ��aselea e��ec la rând Los Angeles Lakers, Denver Nuggets ��i Toronto Raptors s-au aflat printre echipele victorioase în meciurile disputate luni noaptea. În schimb, Golden State Warriors ��i Detroit Pistons continu�� seria negativ��, ambele forma��ii înregistrând a ��asea înfrângere consecutiv��.
VIDEO NBA: Victorii pentru Milwaukee Bucks ��i Houston Rockets (Rezultatele zilei) Milwaukee Bucks nu a avut probleme, în "Fiserv Forum", în fa��a celor de la Philadelphia 76.ers. Liderul Conferin��ei de Est din NBA s-a impus cu 119-98, dup�� înc�� un meci foarte bun f��cut de Giannis Antetokounmpo. În cel mai interesant duel al serii, Houston Rockets a câ��tigat în fa��a forma��iei Utah Jazz, scor 120-110.
Liga Campionilor (handbal m): Sporting vs Dinamo 25-26 / "Dul��ii", victorie uria���� în turul barajului optimilor CS Dinamo Bucure��ti a învins în deplasare echipa portughez�� Sporting Lisabona, cu scorul de 26-25 (13-9), sâmb��t�� seara, în turul barajului optimilor Ligii Campionilor la handbal masculin.
Liga Campionilor (handbal f): Remiz�� între Krim Ljubljana ��i SCM Râmnicu Vâlcea Campioana en-titre a României la handbal feminin, SCM Râmnicu Vâlcea, a remizat sâmb��t��, în deplasare, cu forma��ia sloven�� Krim Ljubljana, scor 28-28 (12-13), în al patrulea meci din grupa principal�� II a Ligii Campionilor.
���VIDEO NBA: Victorie pentru Los Angeles Lakers / Utah Jazz, învins�� de San Antonio Spurs Los Angeles Lakers, liderul Conferin��ei de Vest din NBA, a ob��inut a 42-a victorie din sezonul regulat, scor 117-105, împotriva celor de la Memphis Grizzlies. LeBron James ��i Anthony Davis au f��cut din nou un meci foarte bun în "Staples Center". În alte partide s-au mai impus echipe precum Dallas Mavericks, Boston Celtics ��i Toronto Raptors, în timp ce San Antonio Spurs a câ��tigat pe terenul lui Utah Jazz.
Liga Campionilor (handbal f): Dulcele gust al revan��ei - CSM Bucure��ti, victorie cu Ferencvaros pe teren propriu CSM Bucure��ti ��i-a luat revan��a dup�� înfrângerea drastic�� suferit�� la Budapesta cu Ferencvaros. "Tigroaicele" s-au impus vineri, pe teren propriu, în fa��a vicecampioanei Ungariei, scor 27-24, în al patrulea meci din Grupa Principal�� I a Ligii Campionilor.
Baschet masculin: România, învins�� de Spania în preliminariile EuroBasket 2021 Na��ionala de baschet masculin a României a fost învins�� joi, la BT Arena din Cluj-Napoca, de campioana mondial�� en-titre, Spania, scor 84-71 (44-34), în meci contând pentru grupa A din preliminariile Campionatului European din 2021, faza a doua.
Handbal feminin: S-au stabilit confrunt��rile din sferturile Cupei României Joi a avut loc, la sediul Federa��iei Române de Handbal, tragerea la sor��i pentru stabilirea duelurilor din sferturile de final�� ale Cupei României, ultima faz�� a competi��iei înaintea turneului Final Four. CSM Bucure��ti, de��in��toarea trofeului, o va înfrunta pe CSM Slatina.
Antrenorul Per Johansson revine la CSM Bucure��ti / Ce pozi��ie va ocupa suedezul ���Antrenorul suedez Per Johansson, cu care echipa de handbal feminin CSM Bucure��ti cucerea medaliile de bronz în Liga Campionilor din 2017 ��i 2018, revine pe banca tehnic��, al��turi de Adrian Vasile.
Cristina Neagu ��i-a prelungit contractul cu CSM Bucure��ti: "Continu��m s�� ne bucur��m de magia ei" Echipa de handbal feminin CSM Bucure��ti a anun��at, mar��i sear��, prelungirea contractului cu juc��toarea sa de baz��, Cristina Neagu. ”Sunt fericit�� s�� joc în continuare în ��ar��”, a spus handbalista dup�� semnarea contractului pentru înc�� dou�� sezoane.
���Liga Campionilor (volei f): Volei Alba Blaj câ��tig�� cu Vassas Budapesta, dar rateaz�� calificarea în sferturi ���Echipa de volei feminin Volei Alba Blaj a învins mar��i, pe teren propriu, forma��ia ungar�� Vassas Budapesta, scor 3-0, în ultima partid�� din grupa D a Ligii Campionilor. Rateaz�� îns�� calificarea în sferturile competi��iei.
Challenge Cup (m): CSM Bucure��ti ��i AHC Potaissa Turda ��i-au aflat adversarele din sferturi CSM Bucure��ti, de��in��toarea trofeului, ��i AHC Potaissa Turda ��i-au aflat adversarele din sferturile de final�� ale Cupei Challenge la handbal masculin.
Handbal feminin: Înt��riri pentru sezonul viitor - C��pitanul na��ionalei Fran��ei va ajunge la CSM Bucure��ti C��pitanul selec��ionatei de handbal feminin a Fran��ei, Siraba Dembele, se va desp��r��i la finalul acestui sezon de echipa Toulon, urmând s�� semneze cu forma��ia CSM Bucure��ti, în vara acestui an, anun���� cotidianul L'Equipe.
VIDEO All Star Game: Echipa LeBron a câ��tigat în fa��a echipei Giannis (157-155) Echipa LeBron a câ��tigat, noaptea trecut��, la Chicago, All-Star Game NBA, impunându-se cu scorul de 157-155 în fa��a echipei Giannis.
Handbal masculin: Potaissa Turda s-a calificat în sferturile Challenge Cup AHC Potaissa Turda s-a calificat în sferturile de final�� ale Cupei Challenge la handbal masculin, duminic�� seara, pe teren propriu, de��i a fost învins�� de echipa elve��ian�� BSV Berna, cu scorul de 35-33 (18-19), în man��a a doua a optimilor de final��.
Baschet feminin: Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a câ��tigat pentru a ��asea oar�� Cupa României ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a cucerit pentru a ��asea oar�� Cupa României la baschet feminin, duminic�� seara, dup�� ce a învins-o în final�� pe FCC Baschet Arad, cu 80-67 (14-24, 35-12, 14-15, 17-16), în Sepsi Arena din Sfântu Gheorghe.
Baschet: NBA, pierderi de sute de milioane de dolari - Motivul: un mesaj de sus��inere a manifestan��ilor din Hong Kong Adam Silver, conduc��torul NBA, a anun��at c�� asocia��ia va înregistra pierderi de sute de milioane de dolari în China, ca urmare a controverselor legate de un mesaj al lui Daryl Morey (Houston Rockets) de sus��inere a protestatarilor din Hong Kong.
VIDEO NBA All Star Game: Derrick Jones Jr (Miami Heat) a câ��tigat concursul de slam dunk-uri Derrick Jones Jr, juc��torul echipei Miami Heat, a câ��tigat, sâmb��t��, concursul de slam dunk-uri din cadrul weekend-ului All Star Game din NBA, întrecându-l în final�� pe Aaron Gordon (Orlando Magic), dup�� o lupt�� strâns��.
Baschet feminin: Sepsi SIC Sfântu Gheorghe ��i FCC Baschet Arad, finalistele Cupei României ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe ��i FCC Baschet Arad vor juca finala Cupei României la baschet feminin, dup�� victoriile ob��inute, sâmb��t��, în semifinalele disputate în Sepsi Arena din Sfântu Gheorghe.
Handbal masculin: CSM Bucure��ti s-a calificat în sferturile Challenge Cup Echipa de handbal masculin CSM Bucure��ti a remizat sâmb��t��, pe teren propriu, cu forma��ia suedez�� Alingsas HK, scor 24-24 (10-10), în man��a retur din optimile de final�� ale Challenge Cup, ��i s-a calificat în sferturile de final��.