Momente iritante cauzate de arbitri in timpul partidei de tenis Andy Roddick - Wilfried Tsonga, din sferturile de finala ale turneului de la Paris. In setul 3, la scorul de 5-4 pentru francez si 40-0 pentru american, Roddick a servit pentru adjudecarea game-ului.

Mingea a atins tuşa, arbitrul de scaun a spus ca a fost afara insa Roddick a mai avut un challenge la dispozitie. La reluare, s-a vazut ca mingea a fost in teren insa observatorul Carlos Sanchez a intervenit, spunand ca americanul nu mai are niciun challenge si nu avea dreptul sa ii ceara arbitrului sa isi reconsidere decizia.

Au urmat apoi 10 minute de parlamentari intre oficialii partidei. La un moment dat, Roddick si Tsonga au inceput sa schimbe cateva mingi peste fileu dar, pana la urma, punctul i-a fost acordat americanului.