Perechea formată din Jaqueline Cristian și franțuzoaica Diane Parry a fost eliminată, miercuri, în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de categorie „WTA 250” de la Monastir.

Cristian şi colega sa au fost învinse de echipa Kaitlyn Christian/Lidziya Marozava (SUA/Belarus - favorite 3), scor 6-4, 7-6(4).
De știut:
- Jaqueline și Diane vor primi pentru prezența pe tabloul principal un cec în valoare de 1.800 de dolari și un singur punct în clasamentul WTA de dublu.
- România mai este reprezentată în proba de dublu a competiției din Tunisia de Gabriela Ruse, care face echipă cu slovaca Viktoria Kuzmova. Cele două sunt calificate în semifinale.
„Jasmin Open Monastir” are loc în perioada 3-9 octombrie, pe hard, face parte din categoria WTA 250 și are premii totale în valoare de $251.750.