Jessica Pegula (8 WTA) a fost eliminată în sferturile US Open 2022 de Iga Swiatek, lidera mondială. La conferința de presă, sportiva din SUA a băut bere dintr-o doză și a vorbit despre motivele care au împins-o la acest gest.

Jessica PegulaFoto: Simon Bruty / AP / Profimedia

Swiatek a avut câștig de cauză în două seturi, scor 6-3, 7-6(4), în fața Jessicăi Pegula. Meciul a durat o oră și 53 de minute.

Miliardara Jessica Pegula a băut bere la conferința de presă de după înfrângerea din sferturile US Open

Jessica Pegula, fiica lui Terry Pegula (miliardar american), a motivat că bea bere pentru a putea urina pentru testul antidoping, dar și pentru că o ajută să treacă peste eșecul avut.

„Mă pregătesc pentru controlul antidoping. În plus, mă ajută să trec peste eșec și de asta beau.

E aiurea, chiar e aiurea. Îmi doream mult să câștig Grand Slam-ul acasă, dar se pare că de fiecare dată nimeresc în sferturi cu Barty sau cu Swiatek, adică jucătoare care nu prea pierd” - Jessica Pegula.

Jessica este fiica lui Terry Pegula, cu o avere estimată la 6,7 miliarde de dolari. El este patronul echipei din NFL Buffalo Bills și celei din NHL Buffalo Sabres.