Andy Murray, victorie mare la ATP Stockholm - A trecut în optimi de principalul favorit

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Miercuri, 10 noiembrie 2021, 22:49 Sport | Tenis

Andy Murray
​Andy Murray a obținut o victorie importantă la turneul de la Stockholm: britanicul a trecut în optimi de principalul favorit al competiției de categorie ATP 250.

Andy l-a învins în două seturi pe italianul Jannik Sinner (10 ATP), scor 7-6(4), 6-3. Meciul a durat două ore și 14 minute.

Murray (34 ani) participă la ediţia din acest an a competiţiei din Suedia în baza unui wildcard oferit de organizatori.

Fostul număr unu mondial, aflat acum pe locul 143 în clasamentul ATP, îl va înfrunta în sferturi pe americanul Tommy Paul (52 ATP).

Denis Shapovalov (Canada/3) vs Andrea Vavassori (Italia) 7-6(1), 6-1
Botic van de Zandschulp (Olanda) vs Márton Fucsovics (Ungaria/7) 7-6(3), 3-6, 7-5.