Ce a răspuns Simona Halep când a fost întrebată dacă va face a treia doză de vaccin împotriva Covid-19

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 13 octombrie 2021, 11:06 Sport | Tenis


Simona Halep
Foto: Rob Prange / Shutterstock Editorial / Profimedia
Simona Halep s-a întors în țară după participarea la Indian Wells, iar printre multe subiecte de discuție sportiva noastră a abordat și tema celui de-al treilea vaccin împotriva Covid-19.

Fostă lideră a ierarhiei WTA, Halep a precizat că va face și al treilea vaccin și că le recomandă românilor să se vaccineze pentru a fi protejați împotriva Covid-19.
  • (n.r. dacă este îngrijorată de creşterea cazurilor de Covid-19) Foarte mult, foarte mult şi îmi pare rău să aud ce se întâmplă în spitale, este foarte trist, sper ca toţi oamenii să înţeleagă din această întâmplare şi să se vaccineze, pentru că, cu siguranţă, aşa cum tot spun medicii, ne protejează.
  • (n.r. dacă se vaccinează cu doza a treia) Sigur că da, o voi face imediat ce voi termina turneele", a declarat Simona Halep, la sosirea în ţară după turneul de la Indian Wells, citată de News.ro.
În urmă cu un an, Simona a anunțat că s-a infectat cu Covid-19, apoi în primăvara trecută s-a vaccinat cu serul Pfizer.

Aventura Simonei Halep la Indian Wells 2021 s-a oprit în turul al treilea, fază a competiției unde a fost învinsă de Aliaksandra Sasnovich.


Unde va mai juca Simona Halep în 2021



Kremlin Cup - Moscova, Rusia


18 - 24 octombrie 2021

Categorie "WTA 500", suprafață hard, 32 de sportive pe tabloul principal, premii totale în valoare de $565.530.

Transylvania Open - Cluj-Napoca, România

25-31 octombrie 2021

Categorie "WTA 250", suprafață hard, 32 de sportive pe tabloul principal, premii totale în valoare de $235.238.

S-ar putea să te intereseze și:


Simona Halep, încă o coborâre în clasamentul WTA - Riscă să iasă din TOP 20









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6789 vizualizari

  • -1 (27 voturi)    
    "a primit bani ca sa se vaccineze" (Miercuri, 13 octombrie 2021, 11:11)

    Despotism [utilizator]

    va fi, evident, replica a aprox. 70% dintre romani.
    • +1 (13 voturi)    
      n-a primit bani.. (Miercuri, 13 octombrie 2021, 11:18)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Despotism

      .. a primit dar de nunta.
    • +1 (7 voturi)    
      nu a primit bani (Miercuri, 13 octombrie 2021, 11:41)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui Despotism

      a primit un tichet de masa
  • -1 (13 voturi)    
    mda (Miercuri, 13 octombrie 2021, 11:11)

    liviu_ [utilizator]

    macar a spus ca se vaccineaza tot e bine... DAR
    tot raspnsul lui Klopp mi se pare cel mai bun (si daca asa gandeau romanii acum aveam 60% minim din populatie vaccinata!

    https://www.youtube.com/watch?v=TpUbwaXH-IU
    • +3 (5 voturi)    
      nici 1% din romani.. (Miercuri, 13 octombrie 2021, 11:19)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      .. nu gandesc ca ciklopp. ce 60% visezi?
  • -3 (9 voturi)    
    E de bine (Miercuri, 13 octombrie 2021, 11:18)

    lumi74321 [utilizator]

    Directia emotionala.
  • -6 (14 voturi)    
    Mare scofala ! (Miercuri, 13 octombrie 2021, 11:25)

    rapidos [utilizator]

    Eu m-am vaccinat de 3 ori cu trei tipuri de vaccin , un altul s-a vaccinat de doua ori , pacalind asistenta ,zicand ca de cand s-a vaccinat ,vede mai bine si e mai potent ,asa ca ce trebuie sa te lauzi , te intepi si gata , nu trebuie sa stie toti vecinii !
  • +1 (11 voturi)    
    Care o fi efectul asupra performantelor (Miercuri, 13 octombrie 2021, 11:39)

    D-or [utilizator]

    Chiar, a monitorizat cineva sportivii din acest punct de vedere? Noii campioni sunt vaccinati sau nu?

    Era un tenismen care regreta public vaccinarea.
  • -1 (11 voturi)    
    amu, săraca Simo (Miercuri, 13 octombrie 2021, 11:58)

    di livio [utilizator]

    de cînd s-a vaccinat nu mai bate pe nime, da sigur că n-are legătură...da amu dacă-și bagă un buster, la anu sigur va cîștiga tăte GS-urile
    • -4 (8 voturi)    
      No, bade (Miercuri, 13 octombrie 2021, 13:07)

      provest_1 [utilizator] i-a raspuns lui di livio

      Tu cred ca bati pe toata lumea la sportul tau preferat, asa-i?
      Esti nr.1 mondial, no ase?
      La scobit in nas si aruncat cu muci pe forumuri, la articole despre oamenii care chiar fac ceva cu viata lor.