Elias Ymer și Jordan Thompson s-au crezut pentru câteva minute pe terenul de fotbal, iar o discuție mai aprinsă a avut nevoie de intervenția arbitrului de scaun pentru ca lucrurile să nu degenereze. Totul s-a întâmplat la finalul partidei contând pentru turul întâi al turneului ATP de la Washington.

Atunci cand nervii explodeaza pe terenul de tenisFoto: Captura YouTube

De unde a pornit totul

La scorul de 5-3 (40-40) pentru Ymer în setul decisiv, suedezul a ajuns la limită la o scurtă, iar adversarul a considerat că mingea a atins de două ori suprafața de joc.

Thompson (62 ATP) i-a reproșat acest lucru întâi arbitrului, iar mai apoi a lansat acuze la adresa rivalului de peste fileu.

Lucrurile erau să degenereze la finalul partidei, atunci când reproșurile au dus până la o scenă care părea mai degrabă desprinsă din box.

Ymer (186 WTA) a obținut victoria, scor 3-6, 7-5, 6-3.