VIDEO JO 2020: Momente rare oferite de Monica Niculescu și Raluca Olaru - Crize de nervi în timpul meciului pierdut în optimi

Luni, 26 iulie 2021, 14:24 Sport | Tenis

Criza de nervi a Ralucai Olaru
Cunoscute drept două jucătoare calme, Monica Niculescu și Raluca Olaru și-au pierdut pe rând cumpătul în timpul meciului din optimile probei de dublu de la JO 2020.

Fetele noastre au cedat în două seturi contra perechii Ellen Perez/Samantha Stosur, scor 7-6(3), 7-5, la capătul unui meci în care au ratat șapte mingi de set.

Dacă Monica a avut ceva de împărțit cu propria persoană (nervoasă după o eroare mare venită de pe backhand), Raluca și-a vărsat nervii după unele decizii ale arbitrilor.

Odată cu eliminarea celor două, România nu mai are reprezentante în turneul olimpic de tenis de la Tokyo.

• 0 (4 voturi)
    ne facem de ras (Luni, 26 iulie 2021, 15:54)

@Dem [utilizator]

oricum nu aveau sanse de medalie dar ce e trist e ca plecau ca si favorite. Stosur are o varsta si nici nu are meciuri multe cu partenera sa. Monica si Raluca sunt experte la dublu si au mai jucat impreuna. Specialistii se bazau pe ele macar la sferturi sau semifinale care ar fi adus un bronz.
  • -2 (8 voturi)
    niste istericale din partea unor neputincioase (Luni, 26 iulie 2021, 16:13)

ivana.tiberiu1375394274205 [utilizator]

Nu stiu la cine au urlat romancele, dar au lasat o impresie proasta la Tokyo. Nervii lor au cedat, au dat elanul echipei inapoi si au pierdut, cum de altfel pierdem peste tot in tenisul feminin, in fata unei echipe mai slab cotata
  • -1 (9 voturi)
    Momente rare ... pentru lumea civilizată ! (Luni, 26 iulie 2021, 16:16)

backtothedarkages [utilizator]

Pe plaiurile mioritice mahalagismul reprezintă normalitatea.
  • +3 (5 voturi)
    Ați văzut meciul? (Luni, 26 iulie 2021, 18:01)

finutza [utilizator]

În primul set, în vreo trei rânduri australiencele au făcut la fel, ba la o minge care a căzut (sau nu) pe linia de fund, au urlat amândouă mai mult de un minut către arbitru. Pe acest teren nu a existat verificare video.