JO 2020: Monica Niculescu și Raluca Olaru, eliminare dureroasă în optimi - Fetele noastre au ratat șapte mingi de set

de L.V.A.     HotNews.ro
Luni, 26 iulie 2021, 12:58 Sport | Tenis

Monica Niculescu si Raluca Olaru
Perechea română Monica Niculescu/Raluca Olaru a pierdut în optimile competiției de tenis de la Tokyo în fața australiencelor Ellen Perez/Samantha Stosur. România a rămas astfel fără reprezentante în probele olimpice de tenis.

Primul set a fost un ”thriller” în care australiencele au revenit de la 5-1 și au reușit să trimită meciul în tie-break după ce perechea română a ratat șapte mingi de set.

În al doilea set, Niculescu și Olaru au reușit să recupereze un break, dar nu au ținut pasul iar australiencele s-au impus.

Monica Niculescu și Raluca Olaru au fost astfel învinse 6-7(3), 5-7, în două ore și un minut de joc.

Meciul a fost dominat și de o serie de ieșiri nervoase ale jucătoarelor, mai ales la adresa arbitrei de scaun.

Mihaela Buzărnescu a cedat în două seturi, scor 6-1, 6-2, în fața Marketei Vondrousova în turul doi al probei de tenis feminin de la JO 2020. Meciul a avut loc luni.

Ca urmare a celor două înfrângeri, România a rămas fără reprezentanți în proba de tenis de la Tokyo.

1875 vizualizari

• +1 (3 voturi)
    Nu conteaza rezultatul, pentru noi sunt campioane! (Luni, 26 iulie 2021, 13:05)

Miky60 [utilizator]

Rezultatul este doar un numar, ne-au aratat ca sunt campioane si ne-au castigat! Oricine participa este un campion!
      trolling (Luni, 26 iulie 2021, 15:21)