WTA Gdynia: Irina Bara, eliminată în turul doi / A condus cu 4-2 în decisiv, dar adversara a revenit după reluarea partidei

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Joi, 22 iulie 2021, 15:12 Sport | Tenis

Irina Bara
Irina Bara a ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului de categorie "WTA 250" de la Gdynia.

Bara (116 WTA și favorită 10) a fost învinsă de Kristina Kucova (Slovacia/150 WTA), scor 3-6, 7-5, 6-4, după o partidă care a durat, în total, două ore şi 50 de minute.

Meciul a început miercuri şi a fost întrerupt, din cauza întunericului, la scorul de 6-3, 5-7, 4-2, în favoarea româncei.

Joi, Bara nu a reuşit să câştige decât patru puncte, cedând astfel setul decisiv cu 6-4.

Pentru prezența în turul al doilea, Irina va primi 4.000 de dolari şi 30 de puncte WTA.

990 vizualizari

Asta ar fi de verificat la pariuri (Joi, 22 iulie 2021, 18:15)

Koczka [utilizator]

Meciul întrerupt aseară era aproape câștigat de Irina. Care era probabilitatea ca toate cele 4 game-uri jucate la reluare sa fie câștigate de slovaca ? Îmi pare rău sa o spun, sau Irina trebuie sa-și schimbe antrenoarea sau a fost rezultat trucat.