Simona Halep s-a logodit

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Joi, 10 iunie 2021, 19:01 Sport | Tenis


Simona Halep
Foto: Instagram - Simona Halep
Simona Halep a fost felicitată de Nadia Comăneci, joi, după ce fosta lideră mondială s-a logodit cu iubitul ei Toni Iuruc.

Sportiva şi logodnicul său le-au arătat prietenilor o fotografie în care Halep apare cu inelul pe deget.

Nadia Comăneci a postat un mesaj în care o felicită pe buna sa prietenă: "Felicitări, dragă Simona, cu ocazia logodnei".

Simona Halep (29 de ani) şi Toni Iuruc (42 de ani) formează un cuplu din 2019. Iuruc, om de afaceri din Constanța, a mai fost căsătorit de două ori.

În noiembrie 2020, Simona Halep a declarat că momentul în care a devenit numărul 1 mondial a fost cel mai impresionant din viaţa sa, însă naşterea unui copil va depăşi orice senzaţie avută în tenis: "Am spus mereu, viaţa mea bate tenisul. Tenisul este ca o completare, nu poate să ia faţa vieţii mele, rămâne limitat".




Simona Halep a reînceput pregătirile după accidentarea suferită la Roma. Jucătoarea noastră a anunțat că va participa la turneul de la "Bad Homburg" (20-26 iunie) înainte de a încerca să-și apere titlul de la Wimbledon.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















17461 vizualizari

  • -1 (27 voturi)    
    felicitata pt wimblendon (Joi, 10 iunie 2021, 19:07)

    icarag [utilizator]

    felicitata pt ca s-a logodid? la virsta ei , la banii si faima ei , gaseste unu , in 2 ore . sa pastram felicitarile pt realizari adevarate.
    • -1 (7 voturi)    
      huh (Joi, 10 iunie 2021, 21:08)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui icarag

      Gaseste unu pentru ce Πρίαπος/Priapus?
  • +10 (14 voturi)    
    Pacat (Joi, 10 iunie 2021, 23:50)

    Fanel01 [utilizator]

    Cred ca putea sa ia ceva mai bun , mai apropiat de varsta ei
  • +10 (18 voturi)    
    Cam cocalara. Si-a pus poza din Aston Martin? (Joi, 10 iunie 2021, 23:55)

    Alui [utilizator]

    Ma rog, o credeam mai cu bun simt!
    • +7 (11 voturi)    
      "Cam"?? :)))) (Vineri, 11 iunie 2021, 9:13)

      AES [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      ha ha. Sa vezi cand o face nunta cu 600 de persoane si dansatul horei cu hlambura pe strada!
  • +7 (21 voturi)    
    Next step! (Vineri, 11 iunie 2021, 0:00)

    Azra [utilizator]

    Urmeaza retragerea din tenis.
    • +2 (2 voturi)    
      Am spus-o si eu (Vineri, 11 iunie 2021, 13:21)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Azra

      cand a declarat ca se marita si vrea copii. Asta e...
  • +4 (18 voturi)    
    Părere personală (Vineri, 11 iunie 2021, 0:36)

    utilizator1 [utilizator]

    Dacă Halep ar fi crescut in alta parte eu cred ca ar fi ales o persoana de alt gen.
  • +2 (4 voturi)    
    Tata Stere nu prea e de acord (Vineri, 11 iunie 2021, 12:03)

    mircea_cjn [utilizator]

    ...cu Iurucul, așa se vorbește. Că e prea bătrân (pentru Simona), că a mai fost căsătorit de vreo 2 ori. Si nici cu mult trâmbițatul milionariat nu prea e in regulă (nimeni nu știe cu ce se ocupă, a făcut ceva invârteli pe vremea șpagarului Oprescu și cam atât).
    Cât despre logodnă (după 3 ani de "lucru" intens), să fim serioși. Vedem un inel și ne inchipuim că aia și aia.
    Deocamdată Simona îl utilizează pe iuruc pe post de compostor și îi place. -enisul mai mult ca tenisul. Asta e.
  • +5 (5 voturi)    
    inițial am citit (Vineri, 11 iunie 2021, 14:30)

    Fu Thien Zbang [utilizator]

    că s-a...troglodit!!
    sorry!