Cum arată palmele unei duble campioane de Grand Slam înainte de startul Roland Garros-ului

de Red. Sport     HotNews.ro
Marţi, 25 mai 2021, 10:24 Sport | Tenis


Garbine Muguruza si postarile de pe Instagram
Foto: Captura Instagram
Au mai rămas puține zile până la startul meciurilor de pe tablourile principale de la Roland Garros, iar sportivii implicați în cel de-al doilea Grand Slam al sezonului din tenis se află în linie dreaptă cu pregătirea.

Dublă câștigătoare de Grand Slam, Garbine Muguruza a împărtășit cu fanii câteva imagini înainte de startul turneului parizian. Într-una dintre imagini, iberica își arată palmele.

În vârstă de 27 de ani, Muguruza a câștigat Roland Garros-ul în 2016, iar Wimbledon-ul în 2017. Este una dintre favoritele la câștigarea trofeului de pe Philippe Chatrier.



Turneul de la Roland Garros se dispută în perioada 30 mai - 13 iunie, are premii totale în valoare de €34.367.215, iar aceasta este ediția cu numărul 125. Campionii en-titre sunt Iga Swiatek și Rafael Nadal (de 13 ori câștigător la Paris).






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3747 vizualizari

  • -15 (19 voturi)    
    sa-i arate cineva.. (Marţi, 25 mai 2021, 10:28)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. si lu makedoanca.
    • +12 (16 voturi)    
      deșteptăciunea lumii (Marţi, 25 mai 2021, 11:38)

      berenger [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      cum crezi c-a câștigat „makedoanka” două slamuri? postând inepții pe net, ca tine?
      • -6 (12 voturi)    
        are si ea bataturi.. (Marţi, 25 mai 2021, 12:17)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui berenger

        .. dar nu in palme.
      • -10 (12 voturi)    
        iar slamurile alea.. (Marţi, 25 mai 2021, 12:18)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui berenger

        .. le-a castigat (cu chiu- cu vai) ca n-a avut cu cine sa joace, nu ca era ea prea buna.
        • +4 (6 voturi)    
          Cred (Marţi, 25 mai 2021, 13:06)

          Tomesteanul [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

          că ai venin în loc de sânge, Ismaile, tată.
        • +2 (4 voturi)    
          Sigur, (Marţi, 25 mai 2021, 13:07)

          Tomesteanul [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

          și prostie cât încape.. Fiindcă prostia nu are motivație. Așa ca la tine.
        • +1 (1 vot)    
          n-a avut asa e (Marţi, 25 mai 2021, 15:59)

          vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

          la RG 2018 din optimi incolo a eliminat in ordine pe mertens, kerber, muguruza, stephens

          mai greu de atat la vremea aia nu stiu daca se putea.
      • -2 (4 voturi)    
        Maine, intre 8:00 si 12:00 vi-l aduc pe zaboo (Marţi, 25 mai 2021, 12:23)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui berenger

        pe cap si se termina si cu spanioloaica si cu "makedoanka" !

        PS. Ce atata tenis ?!
  • +3 (7 voturi)    
    ... (Marţi, 25 mai 2021, 11:29)

    Teszzt [utilizator]

    Sa fi lucrat o saptamana pe camp. Tot asa aratau.
  • 0 (8 voturi)    
    Mda (Marţi, 25 mai 2021, 11:38)

    Tony_K [utilizator]

    Stire din categoria: ce mai face degetul mic de la picior al unui jucator de tenis! Penibil e putin spus. :)
  • +4 (6 voturi)    
    Noi ce vina avem? (Marţi, 25 mai 2021, 12:00)

    O_Tannenbaum [utilizator]

    Ca nu joaca sah?
  • +1 (1 vot)    
    Ce ne place ,,să ne dăm cu părerea”! (Marţi, 25 mai 2021, 15:11)

    periscop [utilizator]

    ,,Sport național”.