VIDEO Simona Halep face senzație înainte de debutul la Miami: Darren Cahill a filmat-o

de Red. Sport     HotNews.ro
Luni, 22 martie 2021, 16:17 Sport | Tenis


Simona Halep si mingea de fotbal
Foto: Captura Instagram
Simona Halep va reveni în circuitul WTA odată cu turneul de la Miami (de categorie 1000), dar până la primul meci sportiva noastră i-a uimit pe fanii săi de pe Instagram cu abilitățile sale.

Pe gazonul de pe Hard Rock Stadium (la ediția de anul acesta nu se va mai juca tenis pe imensa arenă din Miami), Halep a arătat încă o dată cât de bine se descurcă să jongleze cu mingea de fotbal.

Cel care a filmat-o a fost chiar Darren Cahill.

Simona Halep și mingea de fotbal:

Traseul virtual al Simonei Halep la Miami:

Turul I: Liber
Turul II: Caroline Garcia/ jucătoare din calificări
Turul III: Cori Gauff / Anastasija Sevastova
Optimi: Iga Swiatek / Madison Keys
Sferturi: Elina Svitolina / Petra Kvitova
Semifinale: Ashleigh Barty / Aryna Sabalenka
Finală: Naomi Osaka / Sofia Kenin

Turneul de la Miami (23 martie - 3 aprilie) face parte din categoria WTA 1000 și are premii totale în valoare de $3.260.190. Competiția se dispută pe hard, iar la start pe tabloul principal sunt 128 de jucătoare. Ultima campioană este Ashleigh Barty (2019), în timp ce Simona Halep a ajuns până în faza semifinalelor (5-7, 1-6 contra Karolinei Pliskova).








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















38257 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Cred ca 90% dintre fotbalistii din prima liga... (Luni, 22 martie 2021, 16:50)

    IoPaNet [utilizator]

    ... nu s-ar descurca la fel de bine. :-))
  • -25 (31 voturi)    
    senzatia halep (Luni, 22 martie 2021, 16:52)

    boschetaru' [utilizator]

    intr-un ocean de mediocritate haleb straluceste prin mondenitati...si acum ma intreb de ce persoana ei a fost mai importanta la administrarea vaccinului, decat alta persoana? se grabea la turnee? imi inchipui traieste greu...mai greu decat actorii si multi altii. da! a avut o serie de performante! dar nu peste medie...i s-a facut imagine, da! si acum este folosita sa uitam de ce este in tara...hotie, parvenism, mitocanie...etc! ne scaldam intr-o troaca si ne complacem. si nu alde sosoaca este solutia.
    asa cca senzatia halep este ...
    • +21 (25 voturi)    
      Are you fugging kidding me ?? (Luni, 22 martie 2021, 17:06)

      lokkos [utilizator] i-a raspuns lui boschetaru'

      "o serie de performante! dar nu peste medie"... Baiatule, fata asta a castigat 2 grand slamuri. Asa in mediocritatea ei, fara sa fie stralucita, doar prin multa munca. O performanta pe care nu a atins-o nicio alta romanca. Este printre cei mai cunosuti sportivi romani ever, daca nu chiar prima. Tu esti mediocru...
      • +8 (8 voturi)    
        mult spus (Luni, 22 martie 2021, 18:02)

        sitizan [utilizator] i-a raspuns lui lokkos

        Nu e mediocru, e inexistent.
      • +4 (4 voturi)    
        Individul frustrat este mai mult decât (Marţi, 23 martie 2021, 10:09)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui lokkos

        mediocru,el este boschetar.Era imposibil ca cel
        puțin un ciocoflender bun la nimic să nu aducă,
        din nou,vorba de vaccinare.
    • +10 (14 voturi)    
      Uite de-aia! (Luni, 22 martie 2021, 17:12)

      Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui boschetaru'

      Din acelasi motiv pt care sportivii de performanta primesc milioane de dolari de la cele mai mari concerne din lume, pt a folosi produsele si logo-urile lor.
      Puterea exemplului.
      Va tot kkati pe voi cu comentarii debile, hoitari sputnikari, sosocari si psd-isti!
    • +3 (3 voturi)    
      Boschetar ai fost.. (Marţi, 23 martie 2021, 3:35)

      brigadierul [utilizator] i-a raspuns lui boschetaru'

      Boschetar vei ramane...
  • +3 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 22 martie 2021, 17:40)

    [anonim]

  • -1 (3 voturi)    
    not so bad... (Luni, 22 martie 2021, 18:03)

    ..13 [utilizator]

    astept cu interes turneul in care vor pariticipa multe dintre jucatoarele de tenis plasate in fruntea clasamentului.

    Cald si bine este acolo, la Miami, aici....

    Bafta!
  • +5 (5 voturi)    
    Mirele tata, vezi-i programul si in functie de el (Luni, 22 martie 2021, 18:12)

    Susufler0 [utilizator]

    ia-o in echipa sa ne califice la mondiale ! :)))))))
  • +5 (7 voturi)    
    Halep (Luni, 22 martie 2021, 18:39)

    utilizator1 [utilizator]

    Mai puternica și masculină decât mulți fotbaliști romani
  • -2 (6 voturi)    
    De ce unii oameni sunt rai ? (Luni, 22 martie 2021, 22:58)

    Cugetator [utilizator]

    Mai scriu si eu pe acest site si sunt oripilat cat de multi oameni rai exista care deseori in cazurile unor persoane exceptionale sau controversate ,ataca din rautate chiar cand evident nu au date reale sau pricepere in domeniu. Astfel este des atacata Simona Halep ca nu bate orice adversar ca o mitraliera sau ca a fost vaccinata posibil preferential, desi este de departe cea mai mare jucatoare de tenis a Romaniei din toate timpurile.. Nu este insa singurul caz . Astfel Meghan Markle este atacata de comentatori care nu au nimic de sus,dar manifesta o ura si o invidie fara sens . Un alt caz asemanator este al Elenei Udrea, pe care multi o incrimineaza , desi proccesele ei nu au continut probe ,ci numai delatiuni !
    • +1 (3 voturi)    
      daca asta e definitia pentru rautate ... (Marţi, 23 martie 2021, 8:53)

      plain vanilla [utilizator] i-a raspuns lui Cugetator

      ca nu le place Elena Udrea ...
  • +2 (2 voturi)    
    81 (Luni, 22 martie 2021, 23:38)

    racing [utilizator]

    Greu