​WTA Guadalajara: Mihaela Buzărnescu, învinsă în două seturi de Marie Bouzkova

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Miercuri, 10 martie 2021, 23:35 Sport | Tenis

Mihaela Buzarnescu
Aventura ​Mihaelei Buzărnescu la turneul de la Guadalajara a fost una scurtă: jucătoarea clasată pe locul 136 WTA s-a oprit în turul doi.

Buzărnescu a fost învinsă de cehoaica Marie Bouzkova (50 WTA, a doua favorită a competiției), scor 6-3, 6-2, după un meci care a durat o oră și 20 de minute.

În sferturi, Bouzkova se va duela cu învingătoarea partidei dintre Anna Karolina Schmiedlova (Slovacia, 117 WTA) și Renata Zarazua (Mexic, 143 WTA).

Pentru parcursul de la Guadalajara, Miki va primi $3.675 și 30 de puncte în ierarhia WTA de simplu.

Buzărnescu rămâne însă în Mexic, ea fiind calificată alături de germana Anna-Lena Friedsman în turul secund al probei de dublu: cele două vor întâlni perechea Aliona Bolsova Zadoinov/Danka Kovinic (Spania/Muntenegru).

2860 vizualizari

• +3 (3 voturi)
    Ha ha ha (Joi, 11 martie 2021, 1:32)

Sebycopilu [utilizator]

Va fi o stire mare cand veti scrie ca Buzarnescu a castigat :)). La palmaresul pe care il are in ultimii 2 ani : 5 victorii si vreo 170 de invrangeri nu mai ai ce comenta.
    mihaela buzarnescu (Joi, 11 martie 2021, 3:50)