VIDEO Cum arată fericirea - Ce spun organizatorii de la Australian Open după victoria epică a Simonei Halep

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 10 februarie 2021, 14:23 Sport | Tenis


Simona Halep
Foto: Brandon MALONE / AFP / Profimedia
Simona Halep a fost la un singur game distanță de o eliminare prematură de la Australian Open, favorita numărul doi de la Melbourne fiind condusă cu 5-2 în decisiv de Ajla Tomljanovic. Contul oficial de Twitter al turneului de Grand Slam de la Antipozi a venit cu o definiție după succesul sportivei noastre: cea a fericirii.

Halep vs Tomljanovic 4-6, 6-4, 7-5, după două ore și 34 de minute.

"Bucuria de a câștiga", au precizat organizatorii pe contul oficial de Twitter al AO.

"Halep a supraviețuit testului arzător la care a fost supusă de Ajla Tomljanovic" - site-ul oficial al Grand Slamului de la Melbourne.

Dacă fericirea ar avea nevoie de niște imagini reprezentative, atunci ele ar putea fi următoarele:
De știut:
  • În turul trei, Simona o va întâlni pe Veronika Kudermetova (Rusia, 36 WTA, favorită 32). Cele două nu s-au mai întâlnit până acum în circuitul WTA.
  • În urma acestui succes, Halep conduce cu 4-0 în meciurile cu Ajla Tomljanovic.
  • Pentru calificarea în turul al treilea, Simona Halep va primi $165.228 și 130 de puncte în ierarhia WTA de simplu.
  • La ediția din 2020, Halep a ajuns până în semifinale: a fost învinsă de Garbine Muguruza 7-6 (8), 7-5.
  • Cea mai buna performanță a Simonei la Melbourne a fost disputarea finalei din 2018: a cedat în trei seturi, scor 7-6 (2), 3-6, 6-4, partida jucată împotriva sportivei Caroline Wozniacki.

Simona Halep, calificare dramatică în turul trei: A fost condusă cu 5-2 în setul decisiv de Ajla Tomljanovic






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10232 vizualizari

  • -8 (18 voturi)    
    Bravo (Miercuri, 10 februarie 2021, 14:44)

    holinessdani [utilizator]

    Felicitari pentru munca si performanta. Sper sa castige turneul.
    Pacat inca de gestul de evul mediul de la final cand bate cruci cand castiga.
    • +6 (14 voturi)    
      ev mediu (Miercuri, 10 februarie 2021, 15:03)

      DegL [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      În primul rând evul mediu, nu „evul mediul”, pentru cultura ta generală. În al doilea, are dreptul să facă ce gest vrea ea. Dacă știai cu adevărat ce înseamnă ev mediu te prindeai cum e și cu libertatea de expresie.
    • -2 (12 voturi)    
      Cruci (Miercuri, 10 februarie 2021, 15:17)

      Lucris [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      Nu mai vorbi așa... Te asemeni foarte mult adepților lui Lenin și Stalin... ”Religia e o relicvă ce trebuie eradicată complet, ca să putem forma corect omul nou”. Lenin. Îți spun ceva cuvintele astea? Sunt acum reluate de neomarxiștii USR-PLUS.
      Înțeleg că ești ateu, dar nu înțeleg de ce nu ai bun simț... Dumnezeu există. Asta e. Ghinionul tău... A mulțumi lui Dumnezeu pentru ajutor într-o încercare (așa cum a fost acel meci) este normal, pentru un om cât de cât credincios. De ce simți nevoia să dai cu bățul în baltă?
      • 0 (6 voturi)    
        Ha-ha-ha ! Imi place cum ii dai lectii (Miercuri, 10 februarie 2021, 16:17)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Lucris

        lui holinessdani de pe pozitia unui om "cat de cat credincios" !

        PS. Asta imi aduce aminte de Jiji Becali marele credincios al neamului care in urma cu cativa ani, dupa un meci pierdut al FCSB-ului se lamenta pt faptul ca Dumnezeu l-a pus pe X sa faca un diribling in plus pe partea alunecoasa a terenului in asa fel incat X a alunecat si nu a mai putut sa ii paseze perfect lui Y caruia i-a venit rau mingea si Dumnezeu l-a lasat sa suteze mult peste poarta in loc sa faca sa intre mingea in poarta !

        PPS. Oare in setul 1 Dumnezeu a fost australian si dupa aia roman si iar australian pana la 5-2 ? :))))
        • 0 (0 voturi)    
          Cam aiurea ... (Miercuri, 10 februarie 2021, 18:00)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          ... sa faci orice fel de asociere intre Halep si Becali. Parerea mea.
          • 0 (0 voturi)    
            Am facut o comparatie favorabila lui Simo ! (Miercuri, 10 februarie 2021, 21:34)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Eu the first

            Asa da - Simona Halep !
            Asa nu - Gigi Becali !

            PS. Si cred ca @Lucris a inteles despre ce este vorba ! :))
    • +3 (7 voturi)    
      Ce sa-i faci ?! (Miercuri, 10 februarie 2021, 15:29)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui holinessdani

      Ea nu o are cu Liberul Arbitru ca tine ! :))