Parcursul Soranei Cîrstea la "Grampians Trophy" s-a oprit în sferturi, fază a competiției unde sportiva noastră a fost învinsă pe repede înainte de Ann Li (99 WTA, SUA).

Sorana CirsteaFoto: Patrick HAMILTON / AFP / Profimedia

Li s-a impus categoric în două seturi, scor 6-3, 6-1, după un meci care a durat doar 58 de minute.

• Locul 72 WTA, Sorana va primi 8.770 de dolari și 100 de puncte WTA pentru calificarea în sfeturile turneului de la Melbourne.
  • La scorul de 6-3, 3-0, Sorana Cîrstea i-a cerut arbitrei de scaun să-i transmită antrenorului Adrian Cruciat să nu mai vorbească atât de mult în timpul meciului, transmite News.ro.

"Grampians Trophy" este un turneu categorie "WTA 500" care a fost rezervat doar sportivelor care au fost nevoite să efectueze o carantină strictă la Melbourne (pentru că au călătorit cu avioane charter în care au fost înregistrate cazuri de infectare cu noul coronavirus, la sosirea la Australia).