Răspunsul răspicat al Simonei Halep la întrebarea: Te vei vaccina împotriva Covid-19?

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 5 ianuarie 2021, 11:23 Sport | Tenis


Simona Halep
Foto: Javier Garcia/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia
Simona Halep se află în linie dreaptă cu pregătirea pentru noul sezon competițional din WTA. Ultima campioană de la Wimbledon (2019) a vorbit despre perioada pe care o traversează omenirea din cauza Covid-19, sportiva răspunzând clar și la întrebarea: Te vei vaccina împotriva coronavirusului?

Ce spune Simona Halep despre vaccinarea împotriva Covid-19

"Da, sigur o să mă vaccinez când o să fie posibil, fiindcă vreau să se termine odată cu această pandemie" - Simona Halep, pentru Știrile Pro TV, conform Digisport.

Mesajul transmis celor care nu cred în Covid-19

Simona a fost infectată cu Covid-19, iar în data de 9 noiembrie 2020 a anunțat că a scăpat de virus. La puțin timp după, Halep le-a transmis, prin intermediul Digisport, un mesaj celor care nu cred în existența coronavirusului.

"Am mai auzit astfel de păreri şi nu sunt de acord cu ceea ce aud, pentru că eu am crezut în boală de la început, niciun moment nu am crezut că nu există.

Mi-a fost teamă la început mai mult decât acum, dar boala există. Cine nu crede greşeşte, din punctul meu de vedere.

Nu trebuie să trăim în teamă, dar trebuie să ajutăm la limitarea răspândirii virusului" - Simona Halep.

Simona Halep a câştigat în 2020 trei trofee, la Dubai (Premier), la Praga (WTA International) şi la Roma (Premier 5).

În anul recent încheiat, Simona a reușit 23 de victorii și a pierdut trei partide. A câștigat în total în 2020 din tenis $1.937.890.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


7795 vizualizari

  • -5 (21 voturi)    
    eee, atunci (Marţi, 5 ianuarie 2021, 11:32)

    cucuveauamov [utilizator]

    gata, Domne, ne vaccinam, daca a zis Halep
    • +2 (10 voturi)    
      N-ai ce face, inteligenta fuge de tine. (Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:24)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Indiferent de intrebarile pe care le avem fata de efectele vaccinului asupra noastra, a-ti asuma riscul vaccinarii este un semn de responsabilitate fata de societate si, as indrazni sa spun, fata de viitorul tau. Pentru ca, daca nu ne vaccinam, pandemia nu se va opri si vor avea loc mutatii care o pot agrava, cum e cazul noilor tulpini.
      Am avea sansa sa gandim o data in vata si altfel decat exclusiv pentru persoana noastra. Din ce in ce mai greu in societatea de azi, tot mai egoista.
      Chapeau Simona Halep, avem nevoie de mai multi oameni ca tine in societatea de azi, altfel vom fi sufocati de Dani Bitmani si alte lighioane penibile.
  • -4 (24 voturi)    
    Calificarea ei in Covid este de vanzatoare in Obor (Marţi, 5 ianuarie 2021, 11:35)

    CezarN [utilizator]

    Dar, pentru ca a zis ca se va vaccina, este popularizata.
    In schimb, opiniile unor eminenti oameni de stiinta, care sunt contrare celei a Simonei Halep, nu sunt prezente in media mainstream.
    • +4 (14 voturi)    
      Care Oameni de știință (Marţi, 5 ianuarie 2021, 11:49)

      Philipe [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Șoșoancă, Teodosie, Monica Pop, Mugur Mihăescu, Dan Bitman, croitoreasa budeanu, Olivia Steer? Care-s oamenii aia de știință care contesta gravitatea situației și eventuala rezolvare a ei printr-o vaccinare?
    • +2 (8 voturi)    
      pai (Marţi, 5 ianuarie 2021, 11:55)

      andr1stE [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      nu asa e normal? nu au fost exemplele esca, marce pavel si cati altii? mamaligimea trebuie cumva impresionata nu pusa pe ganduri sa aiba pareri/indoieli... nu-nu, nu functioneaza asa!
    • +1 (7 voturi)    
      Hai sa zicem si opusul (Marţi, 5 ianuarie 2021, 12:20)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Prin grupurile voastre conspirationiste de discutii sunt popularizati doar cei care cred in "conspiratii teorationiste", iar singurele ocazii cand oameni de stiinta adevarati apar pe la voi sunt fie sa fie scosi din context, fie sa fie ridiculizati.

      Diferenta e ca "ai nostri" au dovezi, "ai vostri" au pareri si impresii. Dar nu exista dovezi, nu exista cercetare, exista persoane care vorbesc, clipuri video, poze si multe conspiratii.

      Si stai calm ca daca Halep spunea ca nu se vaccineaza ar fi fost la fel de popularizata. A se vedea artistii (si cu, dar si fara ghilimele) anti-masca sau care nu cred in covid sau ca sars2 exista. Motivul pentru care apar mai rar este ca nu are sens sa li se faca reclama mai mult de o zi unor idioti. Atata tot.
    • +1 (3 voturi)    
      Bine ma, da' atunci ... (Marţi, 5 ianuarie 2021, 13:46)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      ... ce zici de parerea lu' Adrian Wiener, medic, de aproape un an lucreaza continuu in spital dedicat COVID-19? Si ala are calificare de vanzatoare din Obor?

      https://www.facebook.com/USRArad/posts/4031127523617674

      Poti sa dai macar un singur exemplu de eminent om de stiinta care recomanda sa nu ne vaccinam?
  • +1 (11 voturi)    
    Ok, dar poate acum? (Marţi, 5 ianuarie 2021, 11:50)

    Miky60 [utilizator]

    Vad ca autoritatile se preocupa doar ca zice de rau Sosoaca, Dana Budeanu, Garcea si cauta sa-i pedepseasca, dar noi, restul care vrem sa ne vaccinam, putem? Nu mai bine pana sa se ocupa de aia care nu vor sa se vaccineze, nu s-ar preocupa sa ne putem vaccina noi care vrem?