VIDEO Imaginile care nu iartă: Novak Djokovic și ceilalți invitați de top, dezlănțuiți în club la bustul gol în plină pandemie

de Red. Sport     HotNews.ro
Marţi, 23 iunie 2020, 11:30 Sport | Tenis


Djokovic si invitatii, dezbracati pe scena unui club din Belgrad
Foto: Captura Twitter
​Cu fiecare zi, numărul infectărilor crește, iar cei care au fost depistați pozitiv la Covid-19 își toarnă cenușă în cap de pe patul de spital. Dimitrov, Coric, antrenorul de fitness al lui Djokovic, Troicki și soția sa se află pe lista celor infectați. În urmă cu doar câteva zile, într-un club din Belgrad se dansa la bustul gol, iar petrecerea era în toi.

Adria Tour s-a dorit a fi un turneu care pe lângă strângerea de fonduri să le ofere unor jucători de top din ATP meciuri într-o perioadă în care circuitul mondial este întrerupt din cauza Covid-19.

Ce a ieșit se poate observa de pe fluxul agențiilor de presă. Începând de duminică, atunci când lista a fost deschisă de Grigor Dimitrov, numărul cazurilor pozitive a tot crescut, iar aici vorbim doar despre sportivi, nu despre spectatorii de rând care au luat parte la eveniment fără nicio regulă de distanțare socială.

Lui Dimitrov i-au urmat Borna Coric, Marko Paniki (antrenorul de fitness al lui Nole), Kristijan Groh (antrenorul lui Grigor), Viktor Troicki și soția gravidă a acestuia.

Au scăpat Alexander Zverev, Marin Cilic și Dominic Thiem, aceștia confirmând testele negative pentru Covid-19.

În urmă cu doar câteva zile, într-un club din Belgrad "nu exista" Covid-19, iar tenisul era aproape de revenirea la normal atât de dorită de toți actorii implicați în fenomen.

De altfel, Nole a declarat în urmă cu doar câteva săptămâni că se opune vaccinării obligatorii împotriva noului coronavirus.

Mai jos puteți vedea cum se distrau Novak Djokovic și colegii de turneu într-un club:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8126 vizualizari

  • +14 (26 voturi)    
    Tac' su ce mai zice? (Marţi, 23 iunie 2020, 11:39)

    Sparafucile [utilizator]

    Al lui Djokovics. Tot de Federer se ocupa cu sfaturile? Lu' fi-su nu-i da niciun sfat?

    Cam derbedeu Djokovics asta. Nu mai pupa el 25 de Grand Șlemuri!
    • +5 (11 voturi)    
      Ta-su o sa dea vina pe Federer ! Vede el (Marţi, 23 iunie 2020, 13:31)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      cum face, dar o s-o faca ! :))))
    • -1 (7 voturi)    
      e foarte interesant (Marţi, 23 iunie 2020, 16:16)

      Mary80 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      cum milioanele de romi de prin shatrele romanesti si europene nu patesc nimic, pe cand nespalatii astia pe maini de tenismani si artisti o patesc grav.
      • 0 (2 voturi)    
        imuna este di vina (Marţi, 23 iunie 2020, 19:09)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Mary80

        Asa este ca afro-americanii de tip hungaro-mongolo-europenizati.

        Si inca ceva - astia di pi la noi cand dispar nu stii daca au plecat in Franta, Germania sau Spania sau i-a rapus COVID-ul asa ca ramaneti va rog optimista

        Santate - asta este vorba zilei!
    • -1 (1 vot)    
      vedeti tot Federer, mosu, cu copiii lui, (Marţi, 23 iunie 2020, 19:05)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      iese in castig - mie mi se pare normal.

      In tenis se cheama avantaj ne-primire Federer.

      Djokovic jr. a servit si s-a accidentat...
      Pe el trebuia tat-su sa il tina in casa...

      Dar ma-sa oare ce mai comenteaza???
      Stiti ca femeile sunt mai rele...

      PS
      Ziceti ca este derbedeu???
      Nooo, io cred doar ca este dus cu capu - ca tat-su, mostenire genetica...

      Ziceti ca nu mai pupa 25 Grand Slemuri???
      Sa ii scrieti, zic si io, ca il ajuta sa isi depaseasca momentul de maxima incercare la care este supus acum...
  • -11 (37 voturi)    
    bravo lor (Marţi, 23 iunie 2020, 11:44)

    tahomir [utilizator]

    Asa, si daca au racit, ce?
    Sunt in plina forma toti, nu patesc nimic.
    Din fericire boala asta practic nu afecteaza tinerii si copiii.
    Ocazional pot sa si mori de covid 19 chiar daca esti tanar si in super forma fizica dar asta se intampla si in cazul gripei.
    in general insa pericolul e absolut insignifiant ptr tineri.
    Asa ca eu nu ii condamn absolut deloc.
    O sa se pazeasca la 70 de ani, acum isi traiesc viata.
    • +5 (27 voturi)    
      Bravo si tie (Marţi, 23 iunie 2020, 11:51)

      Mihalav [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Dar daca intra in contact cu persoane care nu sunt tinere? mama , tata, poate un bunic... Cand scrii ceva, judeci?
      • -2 (22 voturi)    
        fara mers in cluburi dupa 75 de ani! (Marţi, 23 iunie 2020, 12:19)

        tahomir [utilizator] i-a raspuns lui Mihalav

        pai sa se pazeasca aia in varsta , e atat de simplu.
        Evident ca si cei tineri trebuie sa fie atenti, cand stii ca urmeaza sa intri in contact cu cei mai sensibili nu te spargi in figuri.
        Se poate rezolva fara atata isterie si fara sa faci praf si pulbere intreaga economie mondiala.
        • +1 (11 voturi)    
          Esti ca ciorba, incalzita nici tare, sa nu (Marţi, 23 iunie 2020, 13:45)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

          arda limba dar nici cat trebuie ca sa aiba gust : tinerii nu patesc nimic dar pot sa si moara de covid iar batranii sa se pazeasca singuri dar "evident" ca si cei tineri trebuie sa fie atenti cand urmeaza sa intre in contact cu cei mai sensibili, "nu sa se sparga in figuri."

          PS. Pana la urma ce-ai vrut sa spui ?!! :)))))))))))))))))))

          PPS. Degeaba nu merg cei de peste 75 de ani in cluburi daca boi sinistri ca Nole aduc covidul acasa la tineri si la varstnici ! :((
        • 0 (0 voturi)    
          cat de prost... (Miercuri, 24 iunie 2020, 18:08)

          Mihalav [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

          trebuie sa fii sa scrii asa ceva?!!
    • +5 (21 voturi)    
      Dar poatet infecta pe altii (Marţi, 23 iunie 2020, 12:02)

      albik [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      oameni in varsta si bolnavi care nu au aceeasi sansa de supravietuire.
      • -2 (14 voturi)    
        Batranii si bolnavii se infecteaza in azile (Marţi, 23 iunie 2020, 12:41)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui albik

        si spitale. Nu ar strica sa se mai si spele pe maini.
        • +3 (9 voturi)    
          Nu doar acolo ! (Marţi, 23 iunie 2020, 15:55)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

          De altfel e dovedita chestiunea aceasta dar nu stiu de ce le place unora sa insiste intr-o singura directie !

          PS. Pana la urma este treaba lor, dar daca au parinti sau rude varstnice acasa sper ca le dau exemplu bun si se spala ei pe maini de cate ori este nevoie ! Altfel, de sfatuitori cu negru sub unghii e plin pamantul ! :((
    • +3 (13 voturi)    
      Asa se cheama acum : "raceala" ? :))))) (Marţi, 23 iunie 2020, 13:34)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Ha-ha-ha... si nu mai puteau amana vreo luna ?!! :)))))))))
    • +3 (7 voturi)    
      Mare specialst esti tu (Marţi, 23 iunie 2020, 17:23)

      IonescuIonel1 [anonim] i-a raspuns lui tahomir

      Si cand ajunge acasa si ii da la maica-sa si apoi ea moare?
      Afectati nu sunt numai de 70 de ani ci si de 60 sau 55. La 55 de ani mai ai inca vreo 10 de lucrat. Daca ai tensiune, diabet sau astm esti iarasi condamnat. Si nu numai la moarte ci la multi le sunt afectati permanent plamanii. Si apoi daca esti tanar, tu stai fara masca in tramvai si te doare la basca ca ai omarat 2 pensionari care au lucrat 35 de ani pt 1 an doi de pensie...
      Exact ca fumatorii, daca nu-ti convine ca fumez aici du-te tu mai incolo.
  • 0 (14 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 23 iunie 2020, 12:33)

    [anonim]

  • +3 (17 voturi)    
    Cand v-am spus ca Nole e un bou sinistru (Marţi, 23 iunie 2020, 13:30)

    Susufler0 [utilizator]

    multi v-ati suparat ! Poftim !

    PS. Nu-i vorba ca si ceilalti (foarte interesant, tot estici, Cioric, Dimitrov, Troicki) au fost viteii lui ! :))))
  • -1 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 24 iunie 2020, 6:54)

    [anonim]