Simona Halep va prezenta miercuri trofeul de la Wimbledon, pe Arena Națională

de Diana Ene     HotNews.ro
Luni, 15 iulie 2019, 17:37 Sport | Tenis


Simona Halep si trofeul de la Wimbledon
Foto: Twitter - Simona Halep
Federația Română de Tenis a anunțat că Simona Halep va prezenta publicului din România trofeul cucerit sâmbătă la Wimbledon, în cadrul unui eveniment organizat de Primăria Capitalei pe Arena Națională, miercuri, 17 iulie, începând cu ora 19:00.

„I-am transmis personal doamnei Primar General Gabriela Firea rugămintea ca Primăria să ne pună la dispoziție Arena Națională și logistica necesară organizării acestui eveniment și am găsit, la fel ca întotdeauna, înțelegerea necesară, drept pentru care îi adresez public mulțumirile Federației Române de Tenis. Sunt convins că iubitorii sportului din București și nu numai vor fi încântați să o felicite la scenă deschisă pe marea noastră campioană", a spus Ion Țiriac, președintele Federației Române de Tenis.

Simona Halep a câștigat sâmbătă turneul de la Wimbldon, după ce a învins-o în finală pe americanca Serena Williams, scor 6-2, 6-2, în 55 de minute. Românca și-a trecut astfel în palmares al doilea Grand Slam din carieră, după cel cucerit la Roland Garros în 2018.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















4113 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    bravo (Luni, 15 iulie 2019, 17:52)

    IonIonescuDeLaBrad [utilizator]

    Bravo Simona! Felicitari.


    Sper sa vina si Firea sa-ti ureze bun venit la noi in tara.
  • +4 (6 voturi)    
    Si cu ce clasa a castigat! (Luni, 15 iulie 2019, 17:53)

    Habermas [utilizator]

    Alo Romania, adica noi: ne trebuie terenuri de tenis pe iarba. Lasati zgura, ca asta orice tara de lumea a treia poate sa aiba. Romania trebuie sa-si urmeze campionii, nu sa-i traga in jos.

    Pe scurt: ne trebuie posibilitate de antrenament pe toate tipurile de teren: iarba, zgura si hard. Macar un numar minimal decent de terenuri, macar in marile orase.

    Poate nu trebuie autoritatile centrale sa faca, ci doar sa sprijine autoritatile locale, poate prin parteneriate. Sper sa inceapa in Constanta si Bucuresti - da, pt ca este meritul Simonei :) . Dar si in Iasi, Cluj, Timisoara si de altfel oricare oras inteligent - poate si orasele mai mici dar cu o clima favorabila (adica fara perioada arida indelungata), precum Brasov si Piatra Neamt. Sau poate chiar orase mai mici turistice-sportive, precum Poiana Brasov, Vatra Dornei, Slanic Moldova, Herculane, Covasna, etc.
  • +1 (9 voturi)    
    mda... (Luni, 15 iulie 2019, 18:12)

    exilatul [utilizator]

    mentalitate de ..."cintare romaniei"...fata asta care e f.buna la tenis daca ar avea bun simt ar trebui sa refuze...dar , in ro , nu e bine sa te pui rau cu ..."autoritatea" , ca nu se stie cind mai ai nevoie de vreo ..."aprobare"....
  • +10 (12 voturi)    
    Fireeeeaaaaa !!!! (Luni, 15 iulie 2019, 18:15)

    Carcalete [utilizator]

    Repede!!! Baga-te in fatza!!!!!!!
    • +1 (1 vot)    
      în deschiderea (Marţi, 16 iulie 2019, 8:43)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Carcalete

      galei, viitoarea prezidențiabilă Firea, va primi cadou un set de plăcuțe suedeze exchivalent măcar cu nr. spectatorilor prezenți precum și urări de bine care-i vor umple cu ”carne” frigiderele din Voluntari.
  • +12 (12 voturi)    
    ... (Luni, 15 iulie 2019, 18:20)

    ak33 [utilizator]

    o asteptm cu mare drag si pe duamna gabi
  • +2 (6 voturi)    
    eheiiiiii... (Luni, 15 iulie 2019, 19:39)

    baimarean [utilizator]

    de-ar veni si imbracata in tinuta de seara a dineului....ar mai amuti cativa troli/hateri....
    Cine canta in deschidere ?!
  • +5 (5 voturi)    
    lol (Luni, 15 iulie 2019, 20:15)

    Adrian_1234 [utilizator]

    vine iar firea ? Sau nu a priceput ?
  • 0 (0 voturi)    
    sa vina Tiriac (Marţi, 16 iulie 2019, 16:55)

    anion [utilizator]

    Tiriac prefera hotul in loc de un prost. El a jucat rolul hotului cand la Otopeni le-a adus si le-a prezentat-o pe Simona pisedistelor Dancila, Androneasca dar si lui
    DJ Teodorovici, cal Breaz etc. Eu sper ca cei prezenti au observat gestul si la Arena Nationala, Tiriac, trup si suflet PSD-ului, sa ia fluieraturile si sa paraseasca Arena cu coada intre picioare asa cum a facut-o Firea anul trecut.