Joi a fost o zi plină de tenis la Queen's Club (Londra, iarbă), după ce ploaia a întrerupt mai multe partide cu o zi în urmă. Unii jucători au fost nevoiți să joace două meciuri, iar sferturi s-au calificat Stefanos Tsitsipas (favoritul nr. 1), Daniil Medvedev (4) și Milos Raonic (6). Kevin Anderson (2), Marin Cilic (5, campion en-titre) și Stan Wawrinka (7) au părăsit competiția.

În altă partidă interesantă, Felix Auger-Aliassime (8) l-a eliminat pe Nick Kyrgios, după două ore și 12 minute de joc.

Andy Murray a revenit pe teren după jumătate de an și a impresionat în proba de dublu, alături de Feliciano Lopez. Cei doi i-au învins pe columbienii Juan-Sebastian Cabal și Robert Farah (principalii favoriți), scor 7-6(3), 6-3. Britanicul va face echipă la Wimbledon cu Pierre-Hugues Herbert.