​Poli Iași și Hermannstadt au terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată în etapa a 11-a a Ligii 1. În urma acestui rezultat, sibienii au adunat 24 de puncte și se află pe poziția de baraj, cu trei puncte peste Dunărea Călărași.

Liga 1, logoFoto: lpf.ro

Nascimento a deschis scorul pentru gazde în minutul 64, din penalty. Stoica a egalat pentru oaspeți în minutul 86.

Au evoluat echipele:

Poli Iaşi: Rusu - Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Sin – Qaka (Gardoş ’76), Cioinac, Nascimento – Platini (Zaharia ’67), Sanoh (Garros ‘56), P.Petre. Antrenor: Flavius Stoican

Hermannstadt: Căbuz - Serediuc, Mijuskovic, Dandea, Stoica, Tătar – Offenbacher (Jazvic ’66), Antonov (Abdurahimi ’74), Dumitriu – Lendric (Blănaru ’60), Tsoumou. Antrenor: Vasile Miriuţă

Cartonaşe galbene: Sin '90+4 / Mijuskovic ’62, Tătar ’73, Dumitriu ‘81

Arbitri: Andrei Florin Chivulete – Ovidiu Artene, Vladimir Urzică – Florin Andrei. Observatori: Ioan Onicaş, Cătălin Popa

În primul meci al etapei, FC Botoșani s-a impus în fața celor de la Gaz Metan Mediaș, scor 1-0.