FOTO Emil Boc, „lider de galerie” la Ostrava, în sala unde România joacă disputa cu Cehia din FedCup

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 februarie 2019, 16:09 Sport | Tenis


Emil Boc la meciul de tenis din FedCup
Foto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro
Primarul Municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, se află la Ostrava în sala de sport unde echipa feminină de tenis a României joacă disputa cu Cehia în primul tur al Grupei Mondiale FedCup. Îmbrăcat în tricou galben, Emil Boc a bătut la o tobă pe parcursul partidei și a dat tonul scandărilor în mijlocul suporterilor români. „Trebuie să facem tot ce se poate să le ajutăm pe fete”, a declarat Boc reporterului HotNews.ro.

Citește și:
Cronică de la faţa locului - Încrederea, castelul de nisip şi aspiratorul de acasă - Mihaela Buzărnescu, învinsă categoric de Karolina Pliskova











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















14210 vizualizari

  • +17 (35 voturi)    
    Unde este P$D ? (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 16:11)

    un domn [utilizator]

    In Maldive la fesele unei juninci
    • -20 (40 voturi)    
      Plecase la meciul de fotbal, da' a uitat (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 16:58)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Boc plecase la meciul de fotbal, cu toba si vuvuzele, da' pe drum a uitat si a ajuns la tenis. Se mai intampla!
      • -9 (19 voturi)    
        Boc si galeria (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 19:30)

        nicug [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Ha, ha.
      • +11 (13 voturi)    
        va sta in gat inca (Duminică, 10 februarie 2019, 9:46)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        La Boc ma refer.
        • +4 (8 voturi)    
          Mic , mic da' ... vanjos! (Duminică, 10 februarie 2019, 12:17)

          Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          normal ca le sta in gat
  • -6 (24 voturi)    
    Cluju’ (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 17:51)

    Tayfun11 [utilizator]

    Din poze de vede ca in sala de la Ostrava e afișat banner cu CLUJ NAPOCA. Oare capitala pe unde o fi?
    • -10 (16 voturi)    
      Faceun69 (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 18:26)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Tayfun11

      De toata Frumusetzea incepand cu DUamnarGabi si incheiend cu MUTU de Shase
    • +16 (18 voturi)    
      Mai treci si pe la scoala (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 22:04)

      Anges [utilizator] i-a raspuns lui Tayfun11

      A cehilor la Praga, a romanilor la Bucuresti.
      Sau ce vrei sa spui, ca trebuie sa ne punem toti banner pe stadioane de unde sintem!? Stai linistit, unii chiar erau veniti ca suporteri, nu in campanie.
    • +8 (12 voturi)    
      Capitala e in teren, cu celelalte mitice (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 22:18)

      Anarb [utilizator] i-a raspuns lui Tayfun11

      De obicei joaca pt Romania, fara sa bata toba.
      Buzarnescu, Begu si Cirstea (daca venea) din Bucuresti, Halep, Niculescu si Bogdan bucurestence prin adoptie din Constanta, Slatina si Sinaia.
      • -1 (9 voturi)    
        Bucuresteni vor sa faca o mare moscheie (Duminică, 10 februarie 2019, 9:56)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Anarb

        adopta si musulmani . . .
      • 0 (6 voturi)    
        iertati-mi intrebarea (Duminică, 10 februarie 2019, 15:13)

        trandafil [utilizator] i-a raspuns lui Anarb

        ce inseamna "bucurestence prin adoptie"? Ca a vrut fifi sa o faca cetatean de onoare?
        10 luni pe an, Halep e in strainatate, iar 2 luni la Constanta.
  • +4 (10 voturi)    
    Am mai vazut filmul asta;;; (Duminică, 10 februarie 2019, 8:09)

    tontu [utilizator]

    ... la campionatul mondial de fotbal avand-o in rolul principal pe presedinta Croatiei
  • +8 (12 voturi)    
    care este interesul lui boc si al clujului? (Duminică, 10 februarie 2019, 11:18)

    Antenistontel [utilizator]

    simplu: daca echipa se califica, etapa urmatoare se va desfasura in romania, intr-o locatie corespunzatoare.
    unde se afla locatia acreditata?
    cine este primar acolo?
    de ce bucurestiul nu poate organiza o intalnire de fedcup pentru ca nu are o sala corespunzatoare?
    • +4 (8 voturi)    
      Trebuie sa mai pui si suflet (Duminică, 10 februarie 2019, 12:20)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

      Si vezi atunci ca nu-i de loc "simplu".
    • +2 (4 voturi)    
      Gresit... (Luni, 11 februarie 2019, 0:02)

      Sebycopilu [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

      Nu se stie unde se va juca urmatoarea etapa, se va trage la sorti!
  • +4 (4 voturi)    
    orice meci de fed cup in romania (Luni, 11 februarie 2019, 8:28)

    Antenistontel [utilizator]

    nu se poate organiza la bucuresti, de aceea se organizeaza la cluj, oricat ”suflet” ar pune duamna gabi si bucurestenii.
    -aveti sala, bucurestenilor? -”sufletu”!
    viceversa, oricat ”sufletu maritei” ar avea clujenii, pot organiza competitii doar pentru ca au sala de sport corespunzatoare. nu intereseaza pe nimeni de rahatul cu ”sufletul”.
  • +3 (3 voturi)    
    anonimul BOC (Luni, 11 februarie 2019, 13:21)

    Andreiasu [utilizator]

    Desi putea, Emil Boc nu s-a afisat altfel decat suporter al echipei Romaniei. De fiecare data cand , televiziunile faceau referire la suporteri nu i-au pronuntat numele. Nu s-a afisat la momentul final ca principal suporter. Mie mi s-a parut un suporter sincer care s-a bucurat cu adevarat. Ca vrea sa fie gazda urmatoarelor meciuri ale echipei de FED CUP nu i se poate reprosa. Sunt bucurestean si o spun cu regret : UNDE in Bucuresti ?