​ATP Sofia: Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, principalii favoriți, au pierdut în primul tur

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Marţi, 5 februarie 2019, 19:54 Sport | Tenis

Horia Tecau si Jean Julien Rojer
Principalii favoriți ai probei de dublu din cadrul competiției de la Sofia, Horia Tecău și Jean-Julien Rojer (România/Olanda) au fost eliminați încă din primul tur, după ce au pierdut în fața echipei Denys Molchanov/Igor Zelenay(Ucraina/Slovacia), scor 6-4, 7-6(7). Partida a durat o oră și 17 minute.

De un singur break au avut nevoie Denys și Igor în primul set, venit la scorul de 4-4. În setul secund, cele două echipe au mers cap la cap, Horia și Jean-Julien au condus cu 5-3 în tiebreak, însă nu au reușit să se concentreze în cele mai importante momente și au fost nevoiți să se recunoască învinși.

Turneul de la Sofia are loc în perioada 4-10 februarie 2019, este dotat cu premii în valoare totală de 524.340 de euro și face parte din categoria "ATP World Tour 250".