Australian Open: Simona Halep este de părere că a făcut un turneu aproape de nota 10 la Melbourne

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 21 ianuarie 2019, 17:11 Sport | Tenis


Simona Halep, la Australian Open
Foto: ausopen.com
Simona Halep şi-a apreciat aproape de nota zece evoluţia de la actuala ediţie a Australian Open, competiţie la care a fost eliminată în optimi, după ce anul trecut a jucat finala, transmite News.ro.

"Aproape de 10. Am curajul să spun asta, deoarece mi-am asumat riscul de a sta acasă şi pentru că nu m-am pregătit la cel mai înalt nivel în tenis. Dar nu am jucat rău. Iau doar părţile pozitive", a declarat Simona Halep, rugată fiind să-şi evalueze prestaţia de la Melbourne, potrivit WTA Insider.

Simona Halep, locul I WTA, a fost învinsă, luni, cu scorul de 6-1, 4-6, 6-4, de americanca Serena Williams, locul 16 WTA şi cap de serie numărul 16, în optimile de finală ale Australian Open. Aceasta a fost a noua victorie a americancei de 37 de ani, câştigătoare a 23 de turnee de grand slam, de şapte ori la Melbourne, în zece meciuri jucate în carieră cu Simona Halep.

S-ar putea să te intereseze și:


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3377 vizualizari

  • +10 (18 voturi)    
    din pacate (Luni, 21 ianuarie 2019, 17:21)

    mmmircea [utilizator]

    mentalitatea e cel mai mare adversar al Simonei. Putea sa spuna ca s-a vazut o evolutie in jocul ei fata de anul trecut, sa ia intr-adevar partile pozitive, dar sa vii sa spui ca ai jucat de 10, sau aproape de 10 denota doar auto-suficienta sau intelegere precara a propriei situatii.
    • +6 (12 voturi)    
      Comment sters de user (Luni, 21 ianuarie 2019, 18:12)

      polonyca [anonim] i-a raspuns lui mmmircea

  • +1 (13 voturi)    
    Bravo Simona (Luni, 21 ianuarie 2019, 17:38)

    zigot [utilizator]

    esti printre foarte putinele repere ale Ro de azi;
    ai facut un meci special, foarte bun ptr pregatirea
    facuta; nu imi amintesc ca intr-un meci sa nu faci tot
    posibilul sa invingi, ceace, din pacate, nu toti romanii
    fac.
    sunt mandru de Simona Halep!
  • +7 (11 voturi)    
    Parcă e o diferență intre... (Luni, 21 ianuarie 2019, 18:03)

    Observator roman [utilizator]

    ...„nu am jucat rău" și „aproape de 10”...
  • 0 (10 voturi)    
    Trenul (Luni, 21 ianuarie 2019, 23:31)

    kilroy456 [utilizator]

    Simona Halep tocmai a avut probleme la coloana, si anume hernie de disc care se trateaza cu operatie si in situatia unei crize poate sa doara atat de tare ca nu te poti ridica in picioare.
    Vad ca sunt oameni care o critica pe Simona. Le recomand sa ii smulga si ei un set "trenului" Serena Williams dupa ce tocmai au avut probleme cu hernia de disc si pe urma sa critice. In timp ce noi romanii ne ingrasam de sarbatori, Simona mergea la antrenamente.
    Uitati-va cate alte jucatoare au reusit sa-i ia un set lui Serena la Melbourne care a castigat in cariera 23 de titluri de mare slem, dintre care 7 pe suprafata de la Australian Open.
    E o mare realizare s-o intorci pe Serena Williams din drum dupa ce crainicul arenei a anuntat ca e asteptata jucatoarea numarul 1 din lume. Asta e o poveste de spus nepotilor. Bravo, Simona Halep!
    • +2 (4 voturi)    
      Bașca are și deviație de sept (Marţi, 22 ianuarie 2019, 1:59)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui kilroy456

      Nu s-a operat nici acum, la trei ani de la anunț:

      https://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-20784520-simona-halep-participa-turneul-tenis-dubai.htm

      Deviație de sept, hernie lombară, dureri musculare... E uimitor (vorba gsp, digisport și telekom) să joci și să fii nr.1 mondial în halul ăsta de suferindă, e oglinda vie a poeziei

      "Priviți această rață, ce-mpușcată, tot mai zboară,
      O ține-n aer dragostea de țară."
  • +4 (4 voturi)    
    Ar fi de preferat sa joace..... (Marţi, 22 ianuarie 2019, 10:01)

    gigiN [utilizator]

    …"aproape"de 6,dar sa castige turneul !
  • 0 (0 voturi)    
    Pe ce scara ? (Marţi, 22 ianuarie 2019, 11:22)

    Lu48 [utilizator]

    Daca castiga turneul ce nota isi dadea ? 15 ?
    Degeaba esti bun in anumite sporturi, daca esti analfabet functional !