VIDEO Faza zilei la Wimbledon: Cu prosopul pe cap, Gabriela Ruse s-a ciocnit de un copil de mingi

Marţi, 3 iulie 2018, 9:50 Sport | Tenis

Gabriela Ruse, faza zilei la Wimbledon
Aflată la prima participare pe tabloul principal al unui turneu de Grand Slam, Elena Gabriela Ruse a oferit faza amuzantă a primei zile de la Wimbledon. După o pauză în setul decisiv al meciului cu Agnieszka Radwanska, românca a plecat de pe scaun cu prosopul pe cap şi a dat peste un copil de mingi, care se afla în drumul său și pe care nu l-a putut vedea.

În vârstă de 20 de ani, Elena Gabriela Ruse (195 WTA), venită din calificări, a făcut meciul carierei în primul tur la Wimbledon și a fost aproape de o victorie uriașă în fața polonezei Agnieszka Radwanska (30 WTA), cap de serie numărul 32. Românca a ratat şase mingi de meci şi a cedat după un meci maraton de două ore şi 40 de minute de joc, scor 6-3, 4-6, 7-5.

S-ar putea să te intereseze și:

Vezi aici momentul amuzant oferit de Gabriela Ruse:

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.