VIDEO WTA Roma: Caroline Wozniacki a întregit tabloul sferturilor (victorie muncită cu Anastasija Sevastova)​

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 18 mai 2018, 8:51 Sport | Tenis

Caroline Wozniacki
Caroline Wozniacki a avut de "tras" în meciul cu Anastasija Sevastova, victoria conturându-se după o partidă de două ore și 15 minute (6-2, 5-7, 6-3). Daneza a completat tabloul sferturilor de la Roma (Premier 5), competiție unde România mai are o singură reprezentantă pe tabloul de simplu: Simona Halep (duel cu Caroline Garcia pentru un loc în semifinale).

Program sferturi:

Angelique Kerber - Elina Svitolina (de la ora 13:00)
Maria Sharapova - Jelena Ostapenko (în jurul orei 15:30)
Anett Kontaveit - Caroline Wozniacki (în jurul orei 17:30)
Simona Halep - Caroline Garcia (în jurul orei 20:30)

Semifinale:

Halep/Garcia - Sharapova/Ostapenko
Kerber/Svitoliva - Kontaveit/Wozniacki

Competiția italiană face parte din categoria "Premier 5" la WTA și Masters la ATP. Turneul poate fi urmărit în direct pe Digisport, în timp ce unele meciuri vor fi LiveText pe HotNews.ro. Este ultimul turneu important pregătitor pentru Roland Garros (27 mai - 10 iunie), al doilea Grand Slam al anului.

Rezumatul partide Wozniacki vs Sevastova:

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.

2065 vizualizari

Wozniaki este acum, înaintea sferturilor (Vineri, 18 mai 2018, 13:04)

nick24 [utilizator]

pe locul 1 cu 60 puncte avans faă de Simona.
    Wozniaki va juca azi cu Kontaveit și Simona cu Garcia ca al 2-lea meci și poate Darren va hotărâ daca trage pt locul 1 sau se păstrează pt Roland Garros.
    Garcia are nevoie de puncte pt a se menține sus și în Cursa pt Singapore.