​Indian Wells: Simona Halep vs Petra Martic se va disputa miercuri, in jurul orei 22:00

Miercuri, 14 martie 2018, 8:45 Sport | Tenis

Simona Halep, la Indian Wells
Simona Halep (1 WTA) va juca miercuri in sferturile turneului de la Indian Wells, adversara urmand sa ii fie Petra Martic (Croatia - 51 WTA). Disputa de pe arena centrala ar putea incepe in jurul orei 22:00 (ora Romaniei), urmand sa fie in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews.ro.

Partida dintre Simona si Petra va fi a doua a zilei de pe arena centrala. Meciurile vor incepe la ora 20:00, iar prima disputa va fi cea dintre Taylor Fritz si Borna Coric, de pe tabloul masculin de simplu.

De-a lungul timpului, Halep si Martic s-au intalnit de doua ori, scorul fiind egal. In 2011, la Copenhaga, Petra a castigat in trei seturi, scor 6-3, 5-7, 7-5, in timp ce in 2015 la Guangzhou a avut castig de cauza Halep: 6-4, 6-2.

Simona Halep, in sferturi la Indian Wells (7-5, 6-1 cu Qiang Wang) - "Magicianul" Darren Cahill

Aici poti citi o ampla prezentare a turneului de la INDIAN WELLS.

1848 vizualizari

• +6 (8 voturi)
    succes Simona, (Miercuri, 14 martie 2018, 9:20)

victor L [utilizator]

la orice ora (Digi 2 ne anunta ca meciul e la 22).
  • +4 (4 voturi)
    cred ca (Miercuri, 14 martie 2018, 9:20)

john06 [utilizator]

in jurul orei 22,meciul de baieti e unul de 2-max 3 seturi,nu cred ca va dura mai mult de 2 ore..