​SONDAJ Va reusi Simona Halep de aceasta data sa mearga pana la capat la Australian Open?

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 22 ianuarie 2018, 11:56 Sport | Tenis


Sondaj Australian Open
Foto: Hotnews
Dupa o calificare en-fanfare in sferturile de la Australian Open, Simona Halep si-a egalat cea mai buna performanta de la Antipozi (reusita in 2014 si 2015). Jocul solid al Simonei din meciul cu Naomi Osaka ne face sa ne gandim mult mai departe in competitie - crezi ca va reusi Halep sa cucereasca primul Grand Slam din cariera?

  • Participa la sondajul HotNews.ro





Citeste mai multe despre   


















8989 vizualizari

  • -18 (38 voturi)    
    Castiga pe dracu (Luni, 22 ianuarie 2018, 12:27)

    Sfantul_parinte [utilizator]

    Ea se chinuie cu locul 70, 120, 512 si cand da de una buna sterge aia cu Halepa pe jos.
    • +7 (25 voturi)    
      de curiozitate (Luni, 22 ianuarie 2018, 14:52)

      berenger [utilizator] i-a raspuns lui Sfantul_parinte

      ai văzut vreun meci? nu de alta, dar nu pari a ști despre ce vorbești...
    • +9 (15 voturi)    
      stai mah usor... (Luni, 22 ianuarie 2018, 16:23)

      Foxcrawl.com [utilizator] i-a raspuns lui Sfantul_parinte

      ca in tenis nu mergi trambitand pana in finala. Federer si Nadal au avut si ei oponenti mai slabi care le-au pus bete in roate. Cat despre Halep, singura dificulatate a fost in meciul cu Lauren cand a egalat recordul la game-uri (ceea ce e ok), in rest s-a descurcat bine cu glezna sau fara :). Nimeni nu poate garanta ca va castiga AO, dar Halep are sanse viabile pentru trofeu. Deocamdata nu exista un pretendent mai in forma in WTA. Poate Muguruza si Wozniacki, prima a iesit din schema, s-o vedea cu a doua.
      • +5 (7 voturi)    
        Si Kerber... (Luni, 22 ianuarie 2018, 21:11)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

        ... pare in puternica revenire de forma.
  • +20 (24 voturi)    
    Intrebarea este complet irelevanta (Luni, 22 ianuarie 2018, 12:43)

    midumi [utilizator]

    Nu cred ca fiecare angajat se duce la munca gandindu-se ca va avea o descoperire de Nobel.

    Sigur, m-as bucura teribil pentru Simona sa castige un Turneu de Grand Slam.

    Dar... chiar daca nu va reusi acest lucru, ea isi face treaba bine, incearca sa castige fiecare meci si incearca la fiecare turneu sa iasa mut pe plus.

    Felicitari Simona! Iti faci treaba excelent!
    • 0 (0 voturi)    
      in sport, ca si in viata (Marţi, 23 ianuarie 2018, 13:54)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui midumi

      e bine sa ai mentalitatea invingatorului.
      excelsior !
      deci, da ajunge la capat, dar improbabil sa ia titlul...
      cred ca finala o va juca de data asta.
  • -16 (32 voturi)    
    va bucurati degeaba pt hectarele ei de bani (Luni, 22 ianuarie 2018, 15:15)

    UnOmOarecare [utilizator]

    avea dureri si in cot? pt ca o doare in cot de tara asta, cum e si normal...face bani pentru ea, nu pentru voi.
    • +6 (16 voturi)    
      nu intelegi nimic dar te bagi in seama (Luni, 22 ianuarie 2018, 15:38)

      palamakia [utilizator] i-a raspuns lui UnOmOarecare

      de fapt exprimi ceea ce iti lipseste si pt ca nu poti obtine ii urasti pe cei care au; chestia cu banii este numai in mintea ta;
    • 0 (0 voturi)    
      identic (Marţi, 23 ianuarie 2018, 10:06)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui UnOmOarecare

      ce a facut Halep pentru tara :))) dar invers? ce a facut tara pentru Halep?
      Trebuie sa va bucurati de performata ei, ca de performanta oricarui sportv. Desi sportul de astazi este olimpiada saraciei. O cireada de romancutze isi incearca norocul in tenis. Cum erau si kenyenii la alergat. Daca aia ii scoteau din foame, aia faceau.
      Totusi, performantele sportive trebuie apreciate.
  • +11 (21 voturi)    
    vrabia (Luni, 22 ianuarie 2018, 15:37)

    victor L [utilizator]

    malai viseaza si @ UnOmOarecare banii Simonei.
    La munca, nu la asistenta sociala. Vrei sa te intretina Simona?
  • -2 (18 voturi)    
    iar incepeti (Luni, 22 ianuarie 2018, 15:39)

    Adrian_1234 [utilizator]

    Bai nene dar e culmea, nu vi se face si voua rau de laudarosenia asta continua ?
    Cum joca cineva mai, castiga sau nu, wow ce tari suntem noi ... si dupa, eh ca l-a durut maseau ca l-a ciupit barza etc
    Lasati-o ma sa joace acolo, terminati cu tampeniile. Laudati-o dupa, dupa cum a jucat si ce a facut nu inainte ca hotul la placinte ...
  • +7 (9 voturi)    
    bravo, mai puneti un pic de presiune (Luni, 22 ianuarie 2018, 17:21)

    dumil [utilizator]

    uitati-va la meciuri, bucurati-va ca mai avem si altceva la TV in afara de politica.
    Si lasati=o sa-si faca treaba.
  • +6 (10 voturi)    
    ! (Luni, 22 ianuarie 2018, 18:58)

    jaoju [utilizator]

    cred ca numarul mare al carcorasilor este caracteristic natiunii noastre
  • +3 (3 voturi)    
    Intrebarea e buna (Marţi, 23 ianuarie 2018, 2:46)

    blablavertical [utilizator]

    dar prematura. WTA e mereu imprevizibil. Daca trece de Pliskova, si eu cred ca trece, o eventuala SF cu Kerber ar fi foarte grea. Si apoi F cu Woz/Svito din nou un meci extrem de greu. Ramane de vazut :)
  • 0 (2 voturi)    
    carcotasii (Marţi, 23 ianuarie 2018, 10:50)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    ...cei carora Simona le strica socotelile la pariuri, se vad si aici...nu mai pariati baieti daca nu vreti sa va amarati...