Perechea romana Irina Begu/Raluca Olaru a fost invinsa, joi, de favoritele numarul patru, Sania Mirza (India)/Shuai Peng (China), cu 6-3, 6-7 (1), 10-3, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului WTA de tenis de la Cincinnati (Ohio), dotat cu premii totale de 2.536.154 dolari, scrie Agerpres.

Begu si Olaru s-au inclinat dupa o ora si 40 de minute, in care au facut 8 duble greseli, spre deosebire de 4 ale adversarelor. Meciul a fost intrerupt din cauza ploii, in finalul setul doi.

Cele doua romance vor primi un cec de 18.830 dolari si 190 de puncte WTA. Begu si Olaru au castigat anul acesta titlul la Bucuresti.

Meciul dintre cuplul romano-taiwanez Monica Niculescu/Su-Wei Hsieh si perechea ucraineana Liudmila Kicenok/Lesia Turenko, din cadrul sferturilor de finala, a fost amanat pentru vineri din cauza ploii.

Niculescu si Hsieh au mai facut pereche anul acesta la Biel-Bienne (Elvetia), unde au castigat titlul.