WTA Stuttgart: Simona Halep, infrangere dura si surprinzatoare in fata Laurei Siegemund in optimi. 1-6, 2-6

de Red.Sport     HotNews.ro
Joi, 21 aprilie 2016, 14:24 Sport | Tenis


Simona Halep, la Stuttgart
Foto: Facebook/ Porsche Tennis Grand Prix
Simona Halep a debutat dezastruos la turneul WTA de la Stuttgart, unde a fost eliminata in "optimi" de Laura Siegemund (Germania), locul 71 in ierarhia mondiala. Acesta a fost primul meci intre cele doua sportive. Meciul, transmis in direct pe Digisport 2 si Livescore pe HotNews.ro, nu a avut istoric: 6-1, 6-2 pentru Laura Siegemund.

Simona a acuzat si probleme medicale in debutul setului secund, dar prestatia sa in tot meciul a fost extrem de inconsistenta. Halep a ratat aproape toate loviturile din apropierea fileului, fie nimerind plasa, fie alegand exact coltul in care se plasa adversara.

Nici jocul de pe fundul terenului nu a fost solid, Simona fiind statica si lipsita de idei in fata evolutiei constante a jucatoarei din Germania.

  • Evolutia meciului


FINAL Halep vs Siegemund 1-6, 2-6. Doua gameuri castigate rapid de germanca si meciul s-a terminat

Halep vs Siegemund 1-6, 2-4. In continuare degringolada in jocul Simonei

Halep vs Siegemund 1-6, 2-3. Halep si-a pierdut iar serviciul. Romanca traieste periculos

Halep vs Siegemund 1-6, 2-2. Halep a facut primul break si a egalat situatia in setul doi. Hai ca se poate!

Halep vs Siegemund 1-6, 1-2. Meciul s-a reluat. Dupa pauza medicala, Simona reuseste sa-si castige serviciul

Halep vs Siegemund 1-6, 0-2. In ritmul acesta, nemtoaica ar putea bate recordul mondial de durata a unui meci la senioare

Halep vs Siegemund 1-6, 0-1. In continuare Simona e extrem de neinspirata, mai ales la urcarile la fileu. Mingi simple ratate inexplicabil, iar Laura Siegemund prinde tot mai mult curaj. Asa a ajuns Simona sa-si piarda iar serviciul

Halep vs Siegemund 1-6. Un vis urat pana acum acest meci. Speram ca dupa pauza Simona sa-si revina

Halep vs Siegemund 1-5. In sfirsit, primul game cistigat de Simona. E si prima oara cand isi castiga serviciul.

Halep vs Siegemund 0-5. Nu stiu care e combinatia de taste pentru emoticonul de uimire/consternare, dar ar fi vrut sa sa-l stiu

Halep vs Siegemund 0-4. Al doilea break al nemtoaicei. Simona Halep e o umbra a jucatoarei solide pe care o stim cu totii. Nimic nu-i iese romancei

Halep vs Siegemund 0-3: Game la zero reusit de germanca. In ultimele doua gameuri, Simona a ratat cel putin trei lovituri ce ar fi trebuit sa fie decisive: din mijlocul terenului a lovit exact acolo unde
Siegemund se plasase la noroc

Halep vs Siegemund 0-2: Germanca a profitat de jocul neinspirat al Simonei si a reusit break-ul

Halep vs Siegemund 0-1 Partida a inceput cu Siegemund la serviciu. Jucatoarea germana castiga game-ul la 15


Simona Halep vs Laura Siegemund:

Ani: 24-28
Locul nasterii: Constanta - Filderstadt, Germania
Inaltime: 1,68 metri - 1, 68 metri
Greutate: 60 kg vs 62 kg
Ambele sunt jucatoare de mana dreapta
Victorii/infrangeri in 2016: 10-8 vs 12-10
Titluri in acest an: 0-0
Titluri in cariera: 11-0
Bani castigati in acest an: $359.281 vs $171.184
Bani castigati din tenis: $11.486.816 vs $616.591
Locul in clasamentul WTA: 6-71
Intalniri directe: 0-0.

Competitia germana este dotata cu premii totale in valoare de $693.900. Ultima castigatoare este Angelique Kerber, in timp ce Simona Halep a ajuns in 2015 pana in faza semifinalelor (a fost invinsa de Caroline Wozniacki, scor 7-5, 5-7, 6-2).


Citeste mai multe despre   


















20964 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    Moni (Joi, 21 aprilie 2016, 15:14)

    slur [utilizator]

    Monica Țăcănescu iar a ratat 3 mingi de meci și meciul s-a dus în decisiv, cu siguranță nu poate să piardă iar după același scenariu, nu?
    • +8 (16 voturi)    
      Ei, nu poate (Joi, 21 aprilie 2016, 16:05)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui slur

      Și lumea zice că Halep e aia cu probleme la mansardă.
      E o ”performanță” să pierzi de două ori în cinci zile de la 1-0 la seturi și mingi de meci.
      • +2 (10 voturi)    
        Care e problema romanilor in general? (Joi, 21 aprilie 2016, 18:15)

        zzztop [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

        Daca joaca bine o face pentru ea. Daca joaca prost e problema ei.

        Care e faza cu mentalitatea asta romaneasca sa sari repede cu gura sa critici?? Asa, nu o sa fie numarul 1 ci numarul 30 sau 6. Care e problema unora sa o critice? Are vre-un contract cumva cu voi de garantare a performantei?

        Sau sunteti toti Agassi, Federer si Djokovic??
        • 0 (0 voturi)    
          Mentalitate (Vineri, 22 aprilie 2016, 11:50)

          barbilian [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

          Daca mentalitatea ar fi romaneasca ne-ar face speciali...si nu suntem. Sportul profesionist, ca "business", isi trage resursele din spectatori directi sau virtuali care se manifesta, au trairi, critica, cei mai patimasi sufera sa injura. Reclama, de unde-si iau sume fabuloase, tot catre publicul larg se adreseaza. De aici sportivii isi primesc banii, foarte multi, pe care-i castiga in competitii. Avem cu prisosinta dreptul sa-i criticam cand joaca prost, cand simuleaza, cand mint, cand viata extraspotiva este gaunoasa, cand dau dovada de aroganta, proasta crestere, cand se exprima agramat, etc.. Admiratia, bucuria, cat si critica sunt manifestarile legitime ale spectatorului sau fan-ului. Jocul il include.
      • +2 (4 voturi)    
        nu neapărat (Joi, 21 aprilie 2016, 18:41)

        slur [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

        E o performanță să ajungi să ai mingi de meci împotriva unor jucătoare mai puternice și mai bine clasate decât tine.
        Dacă nu o fructifici, nu înseamnă că ai probleme la mansardă :)
      • +2 (2 voturi)    
        ... (Vineri, 22 aprilie 2016, 7:12)

        Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

        Monica Niculescu , "Tacanescu" cum ii spuneti voi , a invatat sa joace tenis mai mult de una singura , n-a avut bani de antrenori scumpi . De aici si loviturile astea ciudate pe care le are .

        Dupa ce a ajuns la seniori , nu a avut bani sa calatoreasca pt a merge la turnee . A fost descoperita de actualul ei antrenor care i-a si imprumutat bani de mers in diverse locuri pt a juca tenis .

        Monica e un caracter deosebit , un jucator cu inima mare. Halep in schimb...
  • +14 (22 voturi)    
    Ar putea avea probleme (Joi, 21 aprilie 2016, 16:20)

    Martinezu [utilizator]

    S-ar putea s-o doara glezna in continuare...
    Sau deviatia de sept sa ii faca probleme?
    Poate stomacul?
  • +20 (20 voturi)    
    WoW, cum a inceput nemtoaica ! (Joi, 21 aprilie 2016, 16:25)

    Susufler0 [utilizator]

    Simona nu simte contre-pied-ul !
    Locul 71 in lume stie sa puna scurte si sa joace contre-pied. In meciul asta poate le invata si Halep de la Siegemund !
  • -2 (20 voturi)    
    hai simona (Joi, 21 aprilie 2016, 16:26)

    dum_i [utilizator]

    Hai simona! Mi-am pus avansul de masina pe tine!!!
    • +5 (5 voturi)    
      Data viitoare... (Joi, 21 aprilie 2016, 18:10)

      Zgabeartza Iftode [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      ... mai bine nu mai joci, poate te alegeai cu masina daca nu jucai!
  • +13 (15 voturi)    
    Aoleu.. (Joi, 21 aprilie 2016, 16:38)

    bigbrother [utilizator]

    Acum e set pentru nemtoaica..noroc ca mai da pe afara si asa mai castiga si Simona. S-ar zice ca pe zgura Simona ar trebui sa fie ca la ea acasa, dar parca are doua maini stangi si ii lipseste un picior, asa de rau joaca.

    Mai nou am o senzatie de déjà vu, parca revad acelasi meci de fiecare data, cu aceeasi Simona care nu vrea deloc sa schimbe jocul de pe fundul terenului iar cand o face, rateaza in stil mare.

    Ceva se intampla si nu e bine deloc pt Simona, se pare ca nici australianul nu a gasit solutia prin care sa o ajute.
    • +4 (4 voturi)    
      solutie (Joi, 21 aprilie 2016, 17:41)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui bigbrother

      Solutia e una singura : psiholog de urgenta.apoi vorbim de antrenor,care nu e rau de loc si de talent ,care e destul.Pana nu accepta ca problema e la ea la mansarda vom auzi de picioare care o dor,deranjuri stomacale si placerea de a juca si de a pierde.Un exemplu urias de revenire la nivel maxim e al maestrului snookerului mondial Ronnie O'Sullivan care are angajat un psiholog de renume.
  • +8 (14 voturi)    
    ceea ce face diferenta e inteligenta emotionala... (Joi, 21 aprilie 2016, 16:40)

    AncaAnca1 [anonim]

    Dupa cum spune reputatul psiholog Daniel David in lucrarea -Psihologia Poporului Roman. Profilul Psihologic al Romanilor - "Romanii au un stil cultural represiv si evitativ, ceea ce ii face sa fie defensivi. Defensivitatea se poate exprima in complexe de inferioritate si/sau, daca acestea sunt compensate, in complexe de superioritate.In ceea ce priveste complexele de inferioritate spre exemplu, romanii au aspiratii similare tarilor vestice (ex. SUA), dar adesea sunt mai neincrezatori ca le pot realiza si se simt mereu datori sa faca auto si heterocomparatii cu altii mai buni pentru a se valida."
  • +20 (28 voturi)    
    Simona mama..... (Joi, 21 aprilie 2016, 16:45)

    polonyca [utilizator]

    Daca esti bolnava........STAI MAMA ACASA !!!!!! Nu are rost sa te umilesti pe acolo...... sa ajungi tu ...CIUCA BATAILOR .....Stai acasa si cand te faci sanatoasa ....mai vorbim !!! E de rasul lumii.....
    • +12 (12 voturi)    
      Au ajuns toate incepatoarele sa faca palmares (Joi, 21 aprilie 2016, 17:47)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      pe seama ei.
      PS. Toate care n-au intrat in viata lor pe tabloul principal doresc sa reuseasca treaba asta si apoi sa pice cu Simona in turul 1.
    • -2 (6 voturi)    
      mamă (Joi, 21 aprilie 2016, 17:57)

      slur [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      Dacă iei tu asupra ta toate consecințele, stă acasă și "se face sănătoasă".
      Dacă ar fi stat din start acasă în loc să joace 2 meciuri în 2 zile împotriva a 2 jucătoare de top în week-end, ai fi spus că nu-i româncă adevărată și e și puturoasă, că se menajează în loc să joace pentru România.
      • +1 (3 voturi)    
        Una singura de top si aia a zvantat-o ! (Joi, 21 aprilie 2016, 21:26)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui slur

        Nu-i mai creati alibiuri prostesti.
    • +5 (7 voturi)    
      Mda... (Joi, 21 aprilie 2016, 18:01)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      E foame de bani ticule! Trebe platit penthouse-ul, Porschele, posetele Luois Vuitton, etc.... Simpla prezenta ii aduce destui bani sa treaca si luna asta....
    • -5 (9 voturi)    
      Are contract cu tine cumva? (Joi, 21 aprilie 2016, 18:12)

      zzztop [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      Ar juca mult mai bine daca ar ignora mesajele unora care au pretentii de number 1 desi ei nu au facut niciodata performanta.

      Sa ai pretentii cand ai avut macar jumate din performantele ei de pana acum.
      • +3 (3 voturi)    
        Ia uite, dupa tine, noi trebuie sa fi fost (Joi, 21 aprilie 2016, 21:45)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        tenismeni profesionisti ca sa putem sa vorbim critic despre ea si despre jocul ei ! Daca o vorbim insa de bine, inteleg ca putem fi si amatori.

        Vezi, ca de-acum incolo, de cate ori te prind ca exprimi pareri critice pe forumuri (despre orice), o sa te iau la intrebari daca ai facut performanta in domeniile respective.
        Si esti de-a dreptul naiv daca iti inchipui ca Halep dupa o panarama de meci, da repede pe net sa vada ce parere au internautii despre ea.
      • +1 (1 vot)    
        Are contract cu mine . . . (Vineri, 22 aprilie 2016, 10:07)

        Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        . . . pentru ca premiile acelea uriase pe care le incaseaza doar pentru a intra pe teren sa faca figuratie(intrand direct in turul doi deja avea un premiu de cateva mii de euro, nu?) sunt constituite in mare parte din drepturile de televizare si cum eu sunt abonat la una din televiziunile care a cumparat aceste drepturi, un 0.00001 centi poate fi si din banii mei.Intrebarea, pe care vad ca o pui cu indarjire, este cel putin idioata amice!
  • +20 (26 voturi)    
    Probabil va urma...... (Joi, 21 aprilie 2016, 16:48)

    gigiN [utilizator]

    ....declaratia standard : "Sunt obosita,ma doare piciorul"!Chiar nu putem vedea-indiferent de cum se va termina acest meci- ca Simona este acum,atat din punct de vedere al jocului cat si al comportamentului,exact opusul celei de acum 2 ani ???
  • +7 (7 voturi)    
    lipsa de respect (Joi, 21 aprilie 2016, 17:05)

    AncaAnca1 [anonim]

    Parerea mea e ca aceasta este o "meserie". Una foarte foarte bine platita. De-aia cand vorbim de tenis profesionist ii spunem cariera, nu? Daca e asa, incaseaza bani inclusiv din biletele platite de spectatorii veniti in tribune sa o vada. Ca la un spectacol, ca la un film, nu? Ce ati spune daca actorii sau artistii de pe scena ar da cu recuzita de pereti ca nu le iese rolul sau ca au ratat o nota? Mie mi se pare ca e bataie de joc (si) la adresa publicului. Tenis fara public nu prea este...decat in curtea scolii! Asa ca daca nu poti juca, ia o pauza mare sa te refaci si revii cand esti refacuta sau ...nu mai revii!
    • +1 (1 vot)    
      mooa, ce de like-uri ati luat ”doamna”! (Sâmbătă, 23 aprilie 2016, 18:30)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui AncaAnca1

      parerea mea este ca Halep si-a sacrificat copilaria si multi ani dupa, a investit enorm din toate punctele de vedere (timp, fizic, bani) si ca feedback ..are publicul ei!

      credeti ca, daca eu impreuna cu dumneavoastra, punem de un concurs/ meci..vine cineva sa ne vada? :)))
      (completare: sunt si alte jucatoare/jucatori..de la juniori pana la varsta Simonei care nu au public deloc. ei nu se incadreaza tot in categoria dumneavostra.. sau ei ce fac?aaa, stiu! ei iau tenisul la ”misto”...)

      apropo de validare personala:
      in general oamenii se intalnesc cu oameni care le sunt asemanatori in principii si filozofii de viata pentru a discuta idei, filozofii..a se imbogati pe interior, nu pentru a intra in competitie cu semenii lor!
      desigur, fiecare citeste ce vrea si da cu citate de te miri unde..ca doar putem citi si Suge-o Ramona! si Pierderea Virginitatii a lui Branson; ambele sunt autobiografii, nu?

      wk placut.
  • +2 (6 voturi)    
    simo are alte probleme (Joi, 21 aprilie 2016, 17:15)

    dece [utilizator]

    Pare dezechilibrata emotional! Ar trebui sa se marite-cupleze cu un alt sportiv, mai schimba hormonii, mai capata incredere in ea, sa i se spuna seara ca e frumoasa, desteapta si o sa ajunga si mamica candva...daca gaseste omul sa o suporte din cand in cand si sa o satisfaca si emotional va progresa uluitor! Forza Simo si multa sanatate!
  • +8 (10 voturi)    
    te costa (Joi, 21 aprilie 2016, 17:33)

    burebista2013 [utilizator]

    caracterul fatuco , invata sa-ti respecti fanii si nu te mai umfla in pene si mai presus de toate invata tenis , te fac jucatoarele iepure pe teren la cum lovesti mingile
    las ca este cariera si la dublu , ceva banuti o sa mai faci , asta este , te-au citit ce poti pe teren si acum te joaca
  • +3 (5 voturi)    
    deja seamana a mistocareala (Joi, 21 aprilie 2016, 17:39)

    mnicku [utilizator]

    ne prezentam de pomplezir, ca deh poate se speria aialalta si tremura

    Esti departe de forma de acum 2 ani, foarte departe .

    Simona, acele vremuri au apus, toate jucatoarele iti cunosc stilul de joc, stil de joc care de fapt nu exista . Tactica de joc lipsa, precizie in lovituri lipsa ( ma intreb oare ce exerrseaza la antrenament), viteza de reactie scazuta ( virsta isi spune cuvintul), serviciul deficitar .
    Oare cum ai vrea sa cistigi Simona ?
    • +3 (3 voturi)    
      Ce varsta ? (Joi, 21 aprilie 2016, 21:48)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Are 24 de ani abia.
  • +9 (9 voturi)    
    In niciun caz... (Joi, 21 aprilie 2016, 17:40)

    mircea_cjn [utilizator]

    ...infrangerea Simonei Halep nu este surprinzatoare, hai sa fim cinstiti ! Poate ca severitatea infrangerii (a luat cu chiu cu vai 3 seturi) poate sa surprinda, cumva.

    Dar, dupa evolutiile din ultimul an, nu prea mai sunt surprize infrangerile Simonei. Simona se comporta acum ca o jucatoare mediocra, cam din categoria 100-150 in clasament.

    Probabil dupa ce va cobori sub locul 20 o sa-si puna siesi cateva intrebari. Dupa ce coboara sub 50, o sa incerce ceva sa schimbe. Coborarea va continua rapid sub locul 100 si cred ca, in scurt timp, va ajunge o a doua Irina Sparlea. Adica nu va mai auzi nimeni de ea.
    • +11 (11 voturi)    
      Cand iese din top 100 (Joi, 21 aprilie 2016, 21:29)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      O sa fie numai buna de ministrul sporturilor.
  • +7 (7 voturi)    
    La US OPEN in calificari (Joi, 21 aprilie 2016, 17:49)

    Koczka [utilizator]

    Nu joaca nimic, se duce pe topogan. In ritmul asta la US Open va figura in calificari.
  • +3 (3 voturi)    
    Mai exista turneul ala feminin de la Bucuresti ? (Joi, 21 aprilie 2016, 17:52)

    Susufler0 [utilizator]

    Cat avea ? 250 de puncte ? Nasol, pt ca pot sa vina jucatoare de locul 70 ca nemtoaica asta Siegmund. Ne trebuie un altul. Potrivit pt fostul nr. 2 mondial.
    Hai, salut, ca m-am enervat prea tare.
  • +12 (12 voturi)    
    Cometa Halep (Joi, 21 aprilie 2016, 18:48)

    dick_turpin [utilizator]

    N-ai ce sa-i faci, asta-i situatia.A aparut in tenisul mare in 2014 s-a apropiat simtitor de un GS, iar acum se departeaza repejor de primul pluton.Probabil va ramane in cel de-al doilea inca vreo cativa ani pana cand ii vor iesi cu totul din cap aerele ca va mai juca odata o finala de GS si cam atat.Mioritic, nu-i asa?
  • +1 (5 voturi)    
    doar 3 cuvinte (Joi, 21 aprilie 2016, 19:07)

    anya_2 [utilizator]

    ....Ia o pauza!
    Doar tu cu tine. Fa ce iti place. Decide pentru tine, nu pentru...comentatori.
  • +5 (7 voturi)    
    si unii pe la sate nu gasesc (Joi, 21 aprilie 2016, 19:10)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    oameni cu ziua.
  • +10 (10 voturi)    
    Simona are acum un antrenor? (Joi, 21 aprilie 2016, 19:47)

    hotnewsfil [utilizator]

    Acum nu a fost antrenorul australian langa ea. Dar de ce nu o fi o conventie intre ea si antrenor, ca acesta sa telefoneze unei persoane din staful ei, care o insoteste in timpul unui meci care 'nu merge', si sa ii dea Simonei cateva sfaturi, ca sa-si indrepte jocul, sfaturi care sa ajunga la Simona, in pauzele meciuului?
    Este interesant daca dupa reintalnirea cu antrenorul ei, si participarea acestuia la turneele Simonei, vom constata o schimbare majora (radicala) in jocul Simonei.
    Nu cumva Simona a gresit renuntand la antrenorul belgian Fissette (in timpul antrenoriatul aceluia a castigat 10 mil. dolari) antrenor care este angajat acum de Vika Azarenka, cu care colaboreaza cu mult succes.
    • +8 (8 voturi)    
      BINGO ! (Joi, 21 aprilie 2016, 21:10)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      Fissette a adus-o pe locul 2, asa, " necomunicativ" cum era ! O invatase sa serveasca bine primul serviciu. Avea rezistenta si nu se accidenta.
    • +4 (4 voturi)    
      Sfaturile nu ajuta daca jucatorul e limitat (Joi, 21 aprilie 2016, 21:28)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      Adica daca nu are bagaj complet de lovituri. Erau vremuri cand se spunea la lucruri pozitive despre Halep, in urma uni meci, ca i-a intrat o scurta. Sorry, dar la nivelul ala bagi scurte cand vrea muschiul tau si spui ca ai ratat o scurta, ca se mai intampla.
  • +6 (6 voturi)    
    Previzibil, locul 71 e dangerous (Joi, 21 aprilie 2016, 20:00)

    Wanheda [utilizator]

    Si nu mai spuneti ca e neinspirata. Nu stie. I-a mers o perioada cu tzaca paca dar neschimband nimic, neinvatand lovituri si tactici nou a ajuns ciuca batailor.
  • -2 (14 voturi)    
    halep (Joi, 21 aprilie 2016, 21:00)

    lautarul [utilizator]

    Nu va mai lamentati degeaba! Mai degraba uitati-va asa cum am mai spus-o la casele de pariuri din Asia etc. Simona este probabil cea mai corupta jucatoare din istoria tenisului!
    • +3 (9 voturi)    
      Daca stii tu ceva, spune-o direct ! (Joi, 21 aprilie 2016, 21:21)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui lautarul

      Eu nu stiu sa gasesc casele de pariuri, asa ca nu stiu despre ce vorbesti. Produ, tu niste dovezi, altfel o manjesti cu noroi in mod nemeritat. Una e sa fi o jucatoare slaba si cu totul altceva e sa fii un om necinstit.
      PS. Lautare, se pare ca nu stii sa canti pe note, iar dupa ureche, falsezi.
    • +5 (5 voturi)    
      Ei pe naiba (Joi, 21 aprilie 2016, 21:40)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui lautarul

      La cum joaca nu vad cine se hazardeaza sa ii mai dea nush ce cote, mai degraba adversara ei poate are cota excelenta daca ia cafteala de la Halep.
  • +9 (11 voturi)    
    un filmulet (Joi, 21 aprilie 2016, 23:30)

    burebista2013 [utilizator]

    un film cum o asteapta copiii pe Halep pentru un autograf dupa meciul cu Petkovic , mai tarziu a trecut Halep pe langa ei insotita de 5 bodyguarzi fara sa dea un autograf https://www.youtube.com/watch?v=ps4POtV63xQ

    a fost si Cosac pe acolo , nu le-a pasat de o mana de copii, un oficial nu a venit sa anunte ca duduia nu vrea sa dea autografe , i-au lasat sa astepte o ora si vreo 20 de minute pentru a fi lasati cu ochii in soare

    rusine Halep si la cat mai multe "victorii"
    • +4 (4 voturi)    
      Mai devreme sau mai tarziu....., (Vineri, 22 aprilie 2016, 5:34)

      gigiN [utilizator] i-a raspuns lui burebista2013

      ...slaba calitate umana a unei persoane-in mod special a unei persoane publice- devine vizibila pentru oricine.Sportiv mare-om .."mic"-nu exista !!!
      • +2 (2 voturi)    
        Hagi inca un exemplu (Vineri, 22 aprilie 2016, 10:16)

        banatul e fruncea [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

        Sportiv mare om mic(cu dictionar de 50 de cuvinte si care scuipa arbitrii)
  • +2 (2 voturi)    
    lol (Vineri, 22 aprilie 2016, 12:26)

    Qu [utilizator]

    Cate batai tre sa mai ia ca sa nu-i mai dedicati cate atata antentie...la fiecare cateva articole...hop si halep.
    Devine plictisitor rau...