Victoria Azarenka a castigat turneul WTA de la Miami

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 2 aprilie 2016, 22:21 Sport | Tenis


Victoria Azarenka a castigat Miami Open
Foto: Twitter ‏@MiamiOpen
Jucatoarea de tenis din Belarus Victoria Azarenka a castigat pentru a treia oara in cariera turneul WTA de la Miami, dotat cu premii totale de 6.134.605 dolari, invingand-o sambata pe rusoaica Svetlana Kuznetsova, nr. 19 mondial, in doua seturi, 6-3, 6-2, informeaza Agerpres.

Azarenka, nr. 8 mondial, deja invingatoare la Key Biscayne in 2009 si 2011, si-a adaugat al 20-lea titlu in palmares, al treilea din acest an, dupa Brisbane, in ianuarie, si Indian Wells, in martie.

Aceasta a fost a noua intalnire dintre cele doua jucatoare, Azarenka fiind acum in avantaj la victorii, cu 5-4, in fata Svetlanei Kuznetsova.


Citeste mai multe despre   


















6375 vizualizari

  • +2 (14 voturi)    
    Cum spuneam ieri : (Sâmbătă, 2 aprilie 2016, 23:00)

    Susufler0 [utilizator]

    Doua seturi "scurte" !
    • -3 (19 voturi)    
      Un halepin ti-a dat minus (Sâmbătă, 2 aprilie 2016, 23:56)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Ce oftica domle.
      • +1 (7 voturi)    
        Vreun mic nefericit ! (Duminică, 3 aprilie 2016, 1:46)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

        O fi vreun taliban "incepator" de-al Simonei. Cred ca a fost Victor L pt ca el e timid si nu indrazneste de la un timp sa ma comenteze decat prin semne matematice. Sa fie sanatos. Asta tot nu ma crede cand ii spun ca eu nu scriu pt plusuri. Treaba lui.
        PS. Apropo, suna misto : "halepin". Pot s-o folosesc si eu de-acum incolo, sau imi ceri drepturi de autor ?
        • +1 (5 voturi)    
          A , nu ! E Galla, de la "Amicii Simonei" ! (Duminică, 3 aprilie 2016, 16:16)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Ma citeste intens... in special in priviri.
          PS. Cum suna " halepina" ? Desi, nu-i corect pt ca in destule momente devin si eu "halepin".
          • -3 (5 voturi)    
            =)) àileu!!...pisicut, m-ai visat?! (Duminică, 3 aprilie 2016, 17:51)

            srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Care priviri, pisicut?!

            ´ai nu-mi spune cà si tu ai avut un vis cu mine... !! :))))))))

            Ps. Ai dreptate, pisicut! Ai dreptate!! Gata, te-ai linistit? Promiti cà dormi la noapte ?
          • +1 (1 vot)    
            vezi ca e o maidaneza in calduri (Luni, 4 aprilie 2016, 4:08)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            obsedata de pisicuti... cred ca trebuie sterilizata, saraca, ca prea sa tavaleste pe aici
            • -2 (2 voturi)    
              Asta este minimul tàu maxim (Luni, 4 aprilie 2016, 6:58)

              srah [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

              sau poti mai mult? :))
      • -3 (5 voturi)    
        :))) ma scuzati, din reflex! (Duminică, 3 aprilie 2016, 12:58)

        srah [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

        pai, dc joaca pe tabloul principal la ..asa nu ! :))
        • -3 (5 voturi)    
          O.M.G. (Duminică, 3 aprilie 2016, 16:24)

          srah [utilizator] i-a raspuns lui srah

          Ce piśic mic siî fraier! :))))))

          Adevàrul e cà sunt taaare nefericità, atàt de nefericità încàt a simtit si pisicul ...acum nici noaptea nu mai doarme de grija la mesaje:)))))

          Super tare la evaluare ! =))
      • +2 (2 voturi)    
        unul?? (Luni, 4 aprilie 2016, 4:00)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

        sunt zeci ;))
  • 0 (6 voturi)    
    De obicei vedeam: (Duminică, 3 aprilie 2016, 5:35)

    Wanheda [utilizator]

    Halep se mentine pe 2 in ciuda faptului ca a dat-o in bara. What now?
  • +5 (5 voturi)    
    De fapt (Duminică, 3 aprilie 2016, 8:47)

    EugenEugen1 [anonim]

    Azarenka e nr 5 mondial in momentul asta, Halep e pe 6.