ITF Dubai: Alexandra Dulgheru, in sferturile de finala

Miercuri, 11 noiembrie 2015, 17:28 Sport | Tenis

Alexandra Dulgheru
Alexandra Dulgheru (locul 57 WTA si cap de serie numarul unu) s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului ITF de la Dubai. Competitia este dotata cu premii totale in valoare de 75.000 de dolari.

Alexandra a invins-o pe Valentina Nakinenko (Rusia - locul 285 WTA), scor 6-2, 6-2, dupa un meci care a durat o ora si 17 minute.

In urmatoarea partida, Dulgheru o va intalni pe Cagla Buyukakcay (Turcia - locul 158 WTA, cap de serie numarul sase).

1047 vizualizari

• +3 (5 voturi)
    In curand... (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 17:53)

utilizator1 [utilizator]

In curand o sa se scrie si despre turneul de la Cucuietii din deal la care Dulgheru se califica in semifinale dupa ce bate nr 2769 wta.