Simona Halep, dupa tragedia din Clubul Colectiv: "Din pacate, singurul ajutor pe care il pot oferi va fi o donatie"

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 2 noiembrie 2015, 14:45 Sport | Tenis


Simona Halep
Foto: captura digisport
30 de persoane si-au pierdut viata, iar alte 130 sunt internate in mai multe spitale din Bucuresti, dupa tragedia de vineri seara din Clubul Colectiv. Revenita in tara dupa ce a participat la Turneul Campioanelor, Simona Halep a scris cateva randuri pe contul persoanal de Facebook: "Din pacate, singurul ajutor pe care il pot oferi va fi o donatie", a precizat numarul doi din clasamentul WTA.

"Sunt alaturi de cei afectati de tragedia de vineri seara din Clubul Colectiv si de familiile si prietenii lor. Din pacate, singurul ajutor pe care il pot oferi va fi o donatie, alaturi de gandurile mele de bine catre cei ce au nevoie de ele" - Simona Halep, pe contul personal de Facebook.

Peste 130 de persoane sunt internate in mai multe spitale din Bucuresti, dupa tragedia de vineri seara din Clubul Colectiv in urma careia 30 de persoane si-au pierdut viata. Starea a trei dintre pacientii internati in sectia de Terapie Intensiva a Spitalului Militar s-a imbunatatit si vor putea fi transferati la Sectia de arsi, insa alti cinci sunt in continuare in stare grava, unul continuand sa fie intubat, iar situatia pacientilor critici se poate schimba oricand. Medicii se declara insa "foarte oprimisti". Cinci pacienti sunt in continuare in stare critica la Spitalul "Bagdasar-Arseni".

Citeste aici ultimele detalii despre starea celor 130 de persoane internate dupa tragedia de vineri seara, din Clubul Colectiv. 








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5818 vizualizari

  • -18 (20 voturi)    
    Simona (Luni, 2 noiembrie 2015, 14:55)

    vindicomvs [utilizator]

    Nu de donatie e nevoie. Nimeni de acolo nu are nevoie de bani. O alta tampenie care a circulat pe facebook. Banii sunt ultimul lucruu de care au oamenii aia nevoie.

    Ce poti face e ce au facut ieri mii de oameni. Si eventual o vizita la spitale, poate cine stie vei aduce o urma de alinare pentru unii oameni de acolo. Dar totusi poate esti prea tanara sa induri suferinta de acolo.
    • +2 (2 voturi)    
      frumos scris (Luni, 2 noiembrie 2015, 15:10)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui vindicomvs

      mai bine ajutorul potrivit pentru cine are nevoie decat vizite, media noastra abia asteapta
    • +4 (6 voturi)    
      gresit (Luni, 2 noiembrie 2015, 15:16)

      outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

      Şeful Clinicii de Chirugie Plastică a Spitalului ”Floreasca”: Tratarea unei persoane cu arsuri grave costă între 500.000 şi un milion de euro. http://www.mediafax.ro/social/seful-clinicii-de-chirugie-plastica-a-spitalului-floreasca-tratarea-unei-persoane-cu-arsuri-grave-costa-intre-500-000-si-un-milion-de-euro-14869895
      • -4 (8 voturi)    
        asa si (Luni, 2 noiembrie 2015, 15:55)

        vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

        guvernul nu poate asigura bugetul necesar tratarii pacientilor?
        Statul roman a ajuns in situatia de a avea nevoie de donatii intr-o astfel de situatie?
        In contul cui s-ar face donatia? al ministerului de finante??
        • +1 (1 vot)    
          nene... (Marţi, 3 noiembrie 2015, 17:47)

          outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

          Daca astepti dupa guvern, oameni mor. mai ales dupa acest guvern de mincinosi si hoti. Chiar asa de greu e de inteles?!
    • +4 (6 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 2 noiembrie 2015, 15:26)

      [anonim] i-a raspuns lui vindicomvs

    • +4 (8 voturi)    
      dragule... (Luni, 2 noiembrie 2015, 15:28)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

      de unde vin materialele, pansamentele si intretinerea aparatelor din spitale, de la doamne doamne si de la zana maseluta? Stai jos, doi.
      • -1 (7 voturi)    
        De la noi toti (Luni, 2 noiembrie 2015, 15:50)

        vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui dandra

        adica de la guvern.
        Tu te astepti ca o persoana privata sa sponsorizeze guvernul pentru a putea asigura necesarul spitalelor?
        Este o mobilizare la nivel guvernamental acolo, crezi ca lipsa banilor e problema?
  • +4 (6 voturi)    
    Bravo Simona! (Luni, 2 noiembrie 2015, 15:32)

    dandra [utilizator]

    ai facut ceea ce BOR nu va face niciodata, pentru ca surpinzator de fericitul daniel stie ca de aici nu iese niciun ban. A da, o sa iasa de la inmormantari si rugaciunile oamenilor la biserica, care vor cumpara lumanari si icoane.
    Cat timp mai acceptam ca biserica sa nu fie impozata si sa inghita milioane de lei de la bugetul tarii? Nu conteaza ca esti ateu sau evreu sau musulman, banii tai se duc la CEO daniel.
    Nu contaza ca e botez, inmormantare sau nunta, preotii primesc bani neimpozabili. Si uneori cer prea mult, daca va aduceti aminte de cazul familiei din acel sat care a trebuit sa-si ingroape bunica in spatele casei, ca preotii au cerut 1000 lei. 1000 de lei frate, cata nesimtire,
    Dupa impozitare,, vom putea sa incepem sa vorbim despre clopotele trase in weekend cand tot omul se odihneste si de lalaielile preotului in difuzoare,de parca am fi in Pakistan. Da, ma deranjeaza teribil si nu ar trebui sa acceptam acest lucru. Daca eu incep sa cand de la balcon cineva cheama politia si ma amendeaza. Dar popa canta ca sa auda tot poporul....
  • +2 (4 voturi)    
    unde ne sunt liliacii din top 500? (Luni, 2 noiembrie 2015, 15:47)

    Adi [anonim]

    unde ne sunt tovarasii care au "reusit" in democratia originala si in capitalismul de cumetrie? stau la cutie, de frica sa nu arate unul cu degetul spre ei si sa-i intrebe: "ai furat statul si oamenii (salarii de mizerie sau fara carte de munca) si te-ai imbogatit cum poate doar in SUA ar fi posibil. nu dai nimic inapoi comunitatii care a facut posibil "succesul" tau? ca doar nu ai muncit singur sau ai fost atat de genial incat sa inventezi leacul la cancer!"
  • +1 (1 vot)    
    UN PIC MAI COMPLICAT, DAR ALTII ASA AU FACUT ! (Luni, 2 noiembrie 2015, 17:30)

    Susufler0 [utilizator]

    O donatie ? O sa se afle cat a dat si oricat ar fi , o sa se spuna ca e prea putin. Sa organizeze un meci demonstrativ, cu bilete scumpe, pt o cauza nobila, sa se umple Polivalenta , de exemplu si toate incasarile sa fie donate