Monica Niculescu a abandonat in sferturile de finala, la Washington

de Red. Sport     HotNews.ro
Vineri, 7 august 2015, 21:38 Sport | Tenis

Monica Niculescu, la Wimbledon
Jucatoarea Monica Niculescu, locul 39 WTA, a abandonat, vineri, in sferturile de finala ale turneului de la Washington, dotat cu premii totale de 250.000 de dolari, faza in care a intalnit-o pe a doua favorita, sportiva australiana Samantha Stosur, numarul 21 mondial, transmite Mediafax.

Niculescu a abandonat in primul set, dupa aproape 25 de minute de joc, cand Stosur conducea cu 4-0.

Participarea in sferturile de finala este recompensata la Washington cu 6.200 de dolari si 60 de puncte WTA.

1781 vizualizari

Lovitura de dreapta (Sâmbătă, 8 august 2015, 9:33)

Forehand [anonim]

De ar invata si ea sa dea o lovitura de dreapta care sa o ajute mai mult in meciuri si sa nu piarda faza ofensiva, poate ar avea mai mult succes.