Monte Carlo Masters: Stan Wawrinka (castigatorul de anul trecut), eliminat categoric in optimi de Grigor Dimitrov

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 16 aprilie 2015, 12:41 Sport | Tenis

Stan Wawrinka
Stanislas Wawrinka a parasit turneul Masters de la Monte Carlo in optimi, elvetianul fiind de nerecunoscut in fata lui Grigor Dimitrov. Castigator in 2014 al turneului, Stan a cedat cu 6-1, 6-2, dupa un meci care a durat doar 55 de minute.

Elvetianul a comis nu mai putin de 41 de erori nefortate si doar 4 lovituri castigatoare. A fost al doilea succes consecutiv pentru Grigor in fata lui Stan, bulgarul egaland de altfel situatia la meciurile directe (2-2).

In sferturi, Dimitrov il va intalni pe invingatorul partidei dintre Roger Federer si Gael Monfils.