​WTA Miami: Monica Niculescu, in turul doi, unde o va intalni pe Serena Williams

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 24 martie 2015, 21:46 Sport | Tenis


Monica Niculescu
Foto: HotNews.ro / Victor Cozmei
Jucatoarea Monica Niculescu, locul 70 WTA, s-a calificat in turul doi al turneului de la Miami, de categorie Premier Mandatory, dupa ce a trecut de americanca Shelby Rogers, scor 7-6 (1), 6-1, si va juca in runda urmatoare cu numarul 1 mondial, Serena Williams, informeaza Mediafax.

Monica Niculescu a trecut de Shelby Rogers, locul 70 WTA, dupa o ora si 32 de minute de joc.

In turul doi, Niculescu o va intalni pe Serena Williams, asa cum a fost cazul si la turneul de la Indian Wells, unde americanca s-a impus, scor 7-5, 7-5.

Pentru prezenta in turul doi, Niculescu va primi 35 de puncte WTA si 17.100 de dolari.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5226 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    unde cand (Marţi, 24 martie 2015, 21:57)

    alu [anonim]

    la ce ora e meciul si unde il pot vedea?
    • 0 (0 voturi)    
      urmareste ..... (Marţi, 24 martie 2015, 23:26)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui alu

      programul de joc, ora de inceput al jocurilor

      wtatennis.com => live scores => miami => ATP/WTA => schedule
  • +1 (1 vot)    
    Pariez pe Monica (Marţi, 24 martie 2015, 21:58)

    nick24 [utilizator]

    cred că Serena se retrage...
    E greu să mai fie în formă 2 ore la rând!
  • +3 (3 voturi)    
    bravo Monica!! (Marţi, 24 martie 2015, 22:55)

    Inna100 [utilizator]

    Sa ajungi cat mai departe!!
  • +1 (1 vot)    
    Acum mai bine decat niciodata! (Marţi, 24 martie 2015, 23:27)

    C-zar [anonim]

    Hai Monica!
    (Acelasi articol eate si in Gandul. Word for word)
  • +3 (3 voturi)    
    .. (Miercuri, 25 martie 2015, 2:02)

    Riegel [utilizator]

    A jucat foarte bine impotriva ei si la Indian Wells! Hai Monica!
  • +3 (3 voturi)    
    Semifinala (Miercuri, 25 martie 2015, 6:23)

    nick24 [utilizator]

    o semifinală Monica-Simona?
    Ar fi frumos!
  • +2 (2 voturi)    
    Simona... (Miercuri, 25 martie 2015, 11:15)

    florin [anonim]

    .....trebuie sa-i multumeasca Monicai pt faptul ca Serena a abandonat la Indian Wells. Aduceti_va aminte cat a alergat-o Monica pe Serena, a obosit-o, a facut-o sa cada destul de rau, s-a facut Serena de ras.Monica a pierdut foarte greu in fata Serenei , iar la varsta Serenei meciurile lungi (chiar daca au fost doar doua seturi ) si grele lasa urme. Succes Monica , succes Simona!
    • +1 (1 vot)    
      Florine (Joi, 26 martie 2015, 2:35)

      Riegel [utilizator] i-a raspuns lui florin

      Sunt de acord cu tine, dar hai sa fim un pic mai amabili cu Serena: nu te faci de ras cand incerci sa ajungi la minge, chiar cu riscul accidentarii!